PoradyZgnieć folię aluminiową w kulkę i trzymaj koło zlewu. Przyda się szybciej niż myślisz

Zgnieć folię aluminiową w kulkę i trzymaj koło zlewu. Przyda się szybciej niż myślisz

Folia aluminiowa do czyszczenia Fot. Genialne.pl
Folia aluminiowa do czyszczenia Fot. Genialne.pl

20.12.2022 08:00, aktual.: 20.12.2022 10:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Folia aluminiowa do czyszczenia garnków to idealny patent na zawsze zadbane naczynia. Dzięki niej nie będziesz musiał kupować już skrobaków czy drucianych myjek.

Folię aluminiową najczęściej wykorzystujemy do pakowania kanapek bądź wykładania blaszki, która później trafia do piekarnika. Jednak ma ona o wiele więcej przydatnych zastosowań. Sam się o tym przekonaj.

Jak wyczyścić przypalone garnki i patelnie?

Najpierw weź kawałek folii aluminiowej i zrób z niej kulkę. Zawsze trzymaj ją w pobliżu zlewu. W jakim celu? To doskonałe narzędzie do czyszczenia przypalonych patelni oraz garnków. Dzięki niej szybko usuniesz z dna naczyń wszelkie zanieczyszczenia oraz resztki żywności. Nie będziesz musiał kupować do tego celu skrobaków czy drucianych myjek, które mogą rysować powierzchnie.

Folia aluminiowa do czyszczenia, fot. Unsplash
Folia aluminiowa do czyszczenia, fot. Unsplash

Nabłyszczanie sztućców i kieliszków w zmywarce

Następnym razem, gdy będziesz ładować zmywarkę, poświęć chwilę na oderwanie kawałka folii aluminiowej. Następnie zgnieć go w kulkę i włóż do zmywarki (najlepszy będzie koszyk na sztućce). Później włóż do zmywarki tabletkę i włącz program. Folia w połączeniu z detergentem sprawi, że sztućce i szklane kieliszki będą błyszczące i bez smug.

Ostrzenie nożyczek

Weź do ręki stępione nożyczki i po prostu zacznij szybko przecinać kawałek folii.

Folia aluminiowa do czyszczenia, fot. Unsplash
Folia aluminiowa do czyszczenia, fot. Unsplash

Folia aluminiowa zadba o rury w zlewie

Po smażeniu nie wylewaj tłuszczu do zlewu! To grozi zatkaniem odpływu i może narazić Cię na koszty wezwania hydraulika. Zamiast tego rozłóż w odpływ folię aluminiową, żeby powstało coś w rodzaju zagłębienia i wylej do tego zbędny już tłuszcz. Kiedy zastygnie, zawiń folię z tłuszczem i wyrzuć do śmieci.

Zapobieganie elektryzowaniu się ubrań

Najbardziej efektywną metodą na elektryzowanie się prania są kulki aluminiowe. Zwykła kulka z folii aluminiowej pomoże Ci pozbyć się dokuczliwych elektryzujących się tkanin i usprawni proces suszenia. Wystarczy, że wrzucisz ją do pralki razem z ubraniami.

Odstraszanie myszy

Okazuje się, że gryzonie nie tolerują folii aluminiowej. Nie do końca wiadomo, dlaczego się jej boją i od razu pierzchają. Może chodzić o odgłos szeleszczenia lub charakterystyczne błyski. W każdym razie, w miejscu gdzie pojawiły się myszy, rozłóż kawałek folii. Zobaczysz, że problem szybko zniknie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także