PoradyLajfhakiZgnieć papier do pieczenia w kulkę i namocz w wodzie

Zgnieć papier do pieczenia w kulkę i namocz w wodzie

papier do pieczenia, fot. Genialne
papier do pieczenia, fot. Genialne
04.08.2023 09:11

Papier do pieczenia przydaje się nie tylko w kuchni. Z powodzeniem zrobisz też z niego ozdoby DIY, czy wykorzystasz do czyszczenia podłogi. Jednak jego zastosowań jest o wiele więcej. Poznaj kulinarny trik na papier do pieczenia. Dzięki niemu łatwiej umieścisz go na blasze.

Papier do pieczenia jest niezastąpiony w kuchni. Stosując go możesz zapomnieć o zaschnięciach, resztkach jedzenia i innych osadach pozostawionych na blasze. Spróbuj zastosować też nasz patent, który ułatwi ci gotowanie.

Sposób na prostsze pieczenie

Szorowanie formy po pieczeniu jest dość uciążliwe, szczególnie, jeśli przypali się na niej ciasto lub inne jedzenie. Sam tłuszcz również wygląda na niej nieprzyjemnie i jest trudny do usunięcia. Na szczęście istnieje patent, dzięki któremu możesz zapomnieć o tych wszystkich problemach. Wystarczy ci do tego niezawodny papier do pieczenia. Po prostu zawiń go w kulkę i zamoczysz w wodzie, a potem wyciśnij. Stanie on się wtedy bardziej plastyczny i o wiele łatwiej będzie przylegał do formy. Co więcej, zwiększy się jego odporność na wysoką temperaturę. Wykładanie formy będzie znacznie prostsze (bez zbędnego wycinania i dopasowywania papieru).

Baking homemade sourdough wheat bread in cast iron dutch oven.
Baking homemade sourdough wheat bread in cast iron dutch oven.

Inne zastosowania papieru do pieczenia

  • Ten typowo kuchenny gadżet możesz też wykorzystać do czyszczenia podłogi. Po prostu arkusz papieru woskowanego nałóż na płaskiego mopa i zabezpiecz go taśmą, aby się nie zsunął. Następnie zacznij przecierać podłogi. Zauważysz, że cały brud i kurz przyczepia się do papieru.
  • Jeśli nie masz lejka, aby przesypać produkty do pojemników, zróbrulonik z papieru do pieczenia!
  • Jeżeli nie chcesz, aby kurz pojawiał się na twoich szafkach kuchennych, to wyłóż je właśnie papierem! Po czasie zauważysz, że wcale nie musisz ich przecierać. Możesz też położyć go na desce do krojenia, dzięki czemu nie zabrudzisz jej podczas obróbki mięsa.
  • Z papieru zrobisz również rękaw cukierniczy, jeśli profesjonalnego nie masz akurat pod ręką. Po prostu jeden arkusz zwiń w taki sposób, aby możliwe było włożenie do niego kremu.

Jak widzisz zastosowań papieru do pieczenia jest naprawdę wiele i może ci to bardzo ułatwić codzienne czynności.

Czyszczenie papierem do pieczenia, fot. freepik
Czyszczenie papierem do pieczenia, fot. freepik
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także