PoradyPsychologiaZłe nawyki z mowy ciała, których powinieneś się pozbyć!

Złe nawyki z mowy ciała, których powinieneś się pozbyć!

Złe nawyki z mowy ciała, których powinieneś się pozbyć!

19.01.2020 23:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie zawsze zauważamy, co robimy z nogami, rękami lub wyrazem twarzy, gdy jesteśmy między ludźmi. Może nawet nie przyszło Ci do głowy, że język ciała może naprawdę wiele powiedzieć o twojej osobowości i uczuciach. Język ciała może pomóc ci zrobić dobre wrażenie i zdobyć pracę Twoich marzeń. Lub wręcz przeciwnie, sprawić, że ludzie będą chcieli cię unikać.

Naucz się pewnych nawyków mowy ciała, które mogą mieć pozytywny wpływ na twoje życie. Zobacz, jakie nawyki mamy na myśli!

1. Garbienie się

Twoja postawa może wiele powiedzieć o twoim poziomie pewności siebie. Jeśli garbisz się, to pokazujesz, że czujesz się niepewnie. Jeśli nie zmienisz swojej postawy, garbienie może stać się złym nawykiem i będziesz to robić, nawet jeśli nie znajdziesz się w sytuacji niekomfortowej. Ludzie mogą postrzegać to jako przejaw niskiej samooceny.

freepik.com / freepik.com
freepik.com / freepik.com

2. Krzyżowanie nóg lub ramion

To naturalne, że wiele osób krzyżuje ręce i nogi podczas siedzenia. Jeśli jednak rozmawiasz z kimś, może to wyglądać na zamknięcie się. Skrzyżowanie rąk i nóg oznacza, że nie jesteś otwarty na interakcję z inną osobą lub nie słyszysz, co ma do powiedzenia lub że czujesz się nieswojo w jej obecności. Jeśli trzymasz ręce i nogi nieskrzyżowane, a dłonie są widoczne, jesteś bardziej wiarygodny.

freepik.com
freepik.com

3. Wiercenie się

Niezależnie od tego, czy jest to nawyk, który masz przez cały czas, czy po prostu coś, co robisz w stresujących sytuacjach, powinieneś spróbować przestać się wiercić. Jeśli kręcisz włosy, dotykasz pierścionków, stukasz palcami i stopami lub stale sprawdzasz godzinę podczas rozmowy lub ważnego spotkania, możesz wyglądać na znudzonego i robić wrażenie, że wolisz być gdzie indziej.

freepik.com
freepik.com

4. Pocieranie szyi

Pocieranie szyi może być czymś, co robisz, aby złagodzić stres. A może po prostu robisz to, aby złagodzić napięcie ciała w tym miejscu. W każdym razie pamiętaj o tym, co robisz rękami i staraj się unikać tego odruchu. W przeciwnym razie może to być odczytane jako lęk i dyskomfort.

freepik.com
freepik.com

5. Obgryzanie paznokci

Kolejnym nawykiem, który pokazuje innym ludziom, że się denerwujesz, jest obgryzanie paznokci. Może to pomaga Ci w zmniejszeniu stresu, ale zdradza Twoje zdenerwowanie. Poza tym może odwracać Twoją uwagę od osoby, z którą rozmawiasz. Twój rozmówca może nawet uznać Cię za osobę odpychającą. W końcu szpecisz swoje dłonie. A ponieważ ludzie oceniają Cię po wyglądzie, możesz zrobisz złe wrażenie.

freepik.com
freepik.com

6. Za mało lub za dużo kontaktu wzrokowego

Unikanie kontaktu wzrokowego może świadczyć, że brakuje Ci pewności siebie lub że kogoś nie lubisz, a nawet możesz wydawać się niegodny zaufania. Z drugiej strony, intensywne wpatrywanie się w oczy drugiej osoby może wydawać się agresywne i powodować dyskomfort. Zamiast tego wybierz serię długich spojrzeń.

freepik.com
freepik.com

7. Brak skupienia

Jeśli jesteś rozproszony, kiedy ktoś mówi, jest to po prostu niegrzeczne. Czasem nawet nie zdajesz sobie sprawy, że to robisz. Nawet jeśli słuchasz, ale wpatrujesz się w przestrzeń, inni mogą pomyśleć, że się nie skupiasz. Spróbuj pokazać, że słuchasz uważnie, patrząc na osobę, która coś do Ciebie mówi, lub robiąc coś, aby wyraźnie zobaczyła, że ​​szanujesz ją i że angażujesz się w rozmowę.

freepik.com
freepik.com

8. Przewracanie oczami

Przewracanie oczami jest oczywistym znakiem braku szacunku.

Jest to znak niewerbalnej komunikacji, który pokazuje najbliższym, że jesteś znudzony lub zirytowany. Jeśli jednak kolega, szef lub nieznajomy powiedział coś, a ty tak zareagujesz, Twoja mimika może wydawać się wtedy bardzo obraźliwa.

freepik.com
freepik.com

9. Zapominanie o uśmiechu

Uśmiech to coś, o czym często zapominamy, szczególnie w sytuacjach formalnych. Ale to świetny sposób, aby pokazać pewność siebie i otwartość. Może też sprawić, że inni ludzie odwzajemnią uśmiech i poczują się bardziej pozytywnie nastawieni na ciebie. Nie udawaj jednak fałszywego uśmiechu, ponieważ wtedy ryzykujesz, że będziesz postrzegany jako nieszczery i niegodny zaufania.

freepik.com
freepik.com

10. Bycie za sztywnym

Bycie zbyt spokojnym może sprawiać wrażenie, że nie chcesz rozmawiać z inną osobą i słuchać, co ma do powiedzenia. Twoja sztywność może również powodować, że osoby przy Tobie będą czuć się nieswojo. Staraj się okazywać prawdziwy entuzjazm mimiką twarzy i próbuj odzwierciedlać gesty drugiej osoby, nie będąc zbyt nachalnym. Pomoże Ci to zrobić bardziej pozytywne wrażenie.

freepik.com
freepik.com

Czy zauważyłeś jakieś nawyki mowy ciała u siebie lub u kogokolwiek innego? Jakie wrażenie wywierają na Tobie ludzie, którzy to robią? Bardzo chcielibyśmy usłyszeć Wasze przemyślenia w komentarzach!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także