PoradyLajfhakiŹle wkładałam sztućce do zmywarki. To dlatego się nie domywały!

Źle wkładałam sztućce do zmywarki. To dlatego się nie domywały!

Źle wkładałam sztućce do zmywarki. To dlatego się nie domywały!

14.11.2022 17:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kiedy chcemy umyć sztućce w zmywarce, to zazwyczaj układamy je pionowo w specjalnie do tego przeznaczonym koszyczku. Wydawać by się mogło, że jeśli każda łyżka, widelec czy nóż ustawione są osobno, to będą idealnie domyte. Doświadczenie mówi jednak co innego. Poznaj sekretną funkcję koszyczka na sztućce, dzięki której efektywniej je umyjesz, a i nie pokaleczysz się przy jego opróżnianiu.

Przez pośpiech lub nieuwagę można bardzo łatwo skaleczyć się nożami ustawionymi w pozycji pionowej. Rozłóż koszyczek w zmywarce, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo.

Jak ułożyć sztućce w zmywarce?

Możesz to zrobić w tradycyjny sposób, który jednak nie zawsze się sprawdza:

Obraz

Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie jednak wykorzystanie sekretnej funkcji koszyczka na sztućce. Przewróć go i otwórz boczną ściankę – to da Ci możliwość ułożenia sztućców poziomo. Kiedy wypełnisz pojemnik, po prostu go zamknij i włóż do zmywarki tak, jak zwykle. Zauważysz, że w zmywarce (pomimo w pełni załadowanego koszyczka) zrobiło się więcej miejsca.

Ten sposób stał się ostatnio bardzo popularny – wiele ludzi poleca go sobie nawzajem. Ty również go wypróbuj i oceń, czy zostanie z Tobą na dłużej, czy jednak powrócisz do tradycyjnego ułożenia. Ciekawe też, jakie będziesz miał zdanie o innym ciekawym przedsięwzięciu - użyciu folii aluminiowej do ochrony przed smugami na szkle.

Obraz

Jak myć sztućce w zmywarce?

  • Pamiętaj, aby noże zawsze wkładać ostrzem do dołu, aby uniknąć nieszczęśliwego wypadku przy ich wyciąganiu.
  • Ustawiaj je też oddzielnie, żeby nie tępiły się podczas mycia.
  • Sztućce większych rozmiarów (jak na przykład szczypce, chochla itd.) układaj na leżąco w górnej szufladzie.
  • Używaj do mycia płynu nabłyszczającego oraz nie zapomnij o uzupełnieniu soli w zmywarce – to sprawi, że sztućce będą pięknie błyszczeć.

Często zdarza Ci się, że tabletka w zmywarce nie rozpuszcza się, a naczynia po myciu nadal są brudne? Być może sam jesteś sobie winien. Wielu z nas popełnia ten błąd, który blokuje śmigło myjące. Jest to też przyczyną tego, że okienko, z którego wyrzucana jest tabletka, nie otwiera się poprawnie. Jeśli tak wkładasz deskę do zmywarki, to zawartość zawsze będzie niedomyta!

Mam pewien sprawdzony sposób na brud i nieprzyjemny zapach ze zmywarki!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także