PoradyLajfhakiZłóż zlecenie sprzątania grobów. Zrobią za ciebie wszystko, co trzeba

Złóż zlecenie sprzątania grobów. Zrobią za ciebie wszystko, co trzeba

zlecenie sprzątania grobów, fot. freepik
zlecenie sprzątania grobów, fot. freepik
23.10.2023 19:29

To już ostatnia chwila na to, aby zadbać o nagrobki naszych bliskich. Jednak często nie każdy ma na to czas, przez co zostawia sprzątanie na ostatnią chwilę lub nie robi tego wcale. Sprawdź, czym jest zlecenie sprzątania grobów.

Wiele osób co roku przed Wszystkimi Świętymi udaje się na cmentarz, aby uporządkować groby. Zamiecenie liści lub wyczyszczenie grobu zajmuje nieraz bardzo wiele czasu, którego w dzisiejszym świecie nie mamy zbyt dużo. Jednak naprzeciw potrzebom wychodzą firmy oferujące opiekę nad grobami.

Na czym polega zlecenie sprzątania grobów?

Co roku spotykamy się z tym samym problemem. Brak czasu czy daleka droga do cmentarza, na którym leżą bliscy, to ogromne wyzwanie. Zazwyczaj ciężko jest nam pojawić się na grobach przed 1 listopada. Dodatkowy stres nie jest tu mile widziany, a wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową frazę "sprzątanie grobów", a następnie wybrać odpowiednią lokalizację. Wiele osób jest w szoku po wyświetleniu wyników, ponieważ obecnie jest na takie usługi ogromny popyt. Okazuje się, że ceny wahają się w zależności od pakietu, na który klient się zdecyduje. Zazwyczaj determinuje to lokalizacja oraz wielkość nagrobka. W Warszawie za sprzątanie oraz umycie pojedynczego grobu zapłacimy od 100 zł. Jeśli zależy nam na samym uprzątnięciu nagrobka, to cena wynosi 60 zł. W Krakowie natomiast są to kwoty od 65 i 40 zł w górę. W Poznaniu natomiast jest nieco drożej, bo cena za tę usługę zaczyna się od 70 zł. Śląsk to kwota 80 zł, a Wrocław 89 zł. Najdrożej po stolicy jest w Trójmieście, gdzie stawki za sprzątanie grobu zaczynają się od 90 zł.

Obraz

Czy można zamówić tylko sprzątanie grobów?

Wiele firm lub osób, które oferują pielęgnację grobów, ma do zaoferowania palenie zniczy lub modlitwę. Okazuje się, że taki pakiet może kosztować nawet do 600 zł, a w jego skład wchodzi: zamiatanie, usuwanie liści, odśnieżanie, mycie, jak również usuwanie chwastów i przycinanie trawy wokół pomnika. Cena za modlitwę zaczyna się już od 149 zł, ale niektóre z nich wliczają ją w wykupioną usługę. Możliwe jest także dokładne zlokalizowanie konkretnego grobu, o jaki chcemy zadbać. Ta usługa kosztuje od 50 do 100 zł. Warto dodać, że firmy pomagają też w zamówieniu mszy lub uregulowaniu należności u zarządcy cmentarza. Usługodawca potwierdza realizację pakietu poprzez zdjęcia lub filmy przesłane do klienta.

Grave light with burning candle on a grave with flowers
Grave light with burning candle on a grave with flowers
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także