PoradyLajfhakiZmiksuj i odcedź, to ekologiczna odżywka do kwiatów – storczyki ją uwielbiają!

Zmiksuj i odcedź, to ekologiczna odżywka do kwiatów – storczyki ją uwielbiają!

Jak zrobić odżywkę dla storczyka z ziemniaka? Fot. genialne
Jak zrobić odżywkę dla storczyka z ziemniaka? Fot. genialne
05.11.2022 15:11

Jeśli Twoje storczyki zaczęły nagle więdnąć, ich kwiaty poszarzały, a liście zżółkły – to ostatni dzwonek! Kwiaty w ten sposób pokazują nam, że potrzebują wzmocnienia w postaci nawozu. Jednym z najlepszych sposobów na uzupełnienie witamin dla roślin jest wykorzystanie ziemniaków – ich skórka zawiera substancje, które przyspieszają wzrost storczyków oraz przedłużają okres kwitnienia.

Ekologiczna odżywka z ziemniaka za grosze!

Weź jednego średniej wielkości ziemniaka i pokrój go na mniejsze kawałki (nie obieraj ze skórki).

Obraz

Wrzuć kawałeczki do blendera.

Obraz

Następnie dodaj około 200 ml wody (niepełną szklankę).

Obraz

Zblenduj wszystko tak, aby ziemniaki rozpadły się na jak najmniejsze części – wtedy będzie można wydobyć z nich najwięcej składników odżywczych. Uważaj, aby blender był dokładnie zatkany - bardzo łatwo w tym momencie ochlapać ziemniaczaną wodą nie kwiaty, a siebie samego i ściany dookoła.

Obraz

Przygotuj słoik i sitko, a następnie przecedź tam sam sok.

Obraz

Zakręć słoik z odżywką i odstaw w zacienione chłodne miejsce.

Obraz

Takim odżywczym ziemniaczanym płynem podlewaj storczyka 2 razy w miesiącu (najlepiej rano).

Ta ziemniaczana odżywka sprawi, że Twój storczyk będzie dużo zdrowszy i silniejszy. Zauważysz intensywniejszą barwę kwiatów oraz bardziej soczyste i mięsiste liście. Jeśli chcesz, aby zakwitł ponownie, to poznaj też złotą zasadę jego przycinania!

Możesz też użyć innego „ziemniaczanego” sposobu!

Upiecz dwie pieczenie na jednym ogniu – ugotuj ziemniaki na obiad dla rodziny, a pozostałej wody nie wylewaj do zlewu, tylko odlej do słoika. Po przestygnięciu będzie z niej świetna, tania i ekologiczna odżywka dla storczyków! Zawiera wiele cennych składników, które pomagają roślinom (między innymi: potas, fosfor, żelazo, magnez i skrobię), więc jeżeli ją wylewasz, to naprawdę wiele tracisz.

Podlewaj nią swoje kwiaty raz w tygodniu, jednak pamiętaj o jednym. Taka woda nie może być posolona, gdyż sól jest dla roślin wręcz zabójcza, ponieważ między innymi odbiera im możliwość pobierania wody z gleby.

Czym podlewać rośliny doniczkowe, aby pięknie rosły? Poznaj najlepsze naturalne nawozy, które samodzielnie zrobisz w domu!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także