PoradyZmocz wacik i przetrzyj fugi. Za niecałe 5 złotych pleśń w łazience zniknie

Zmocz wacik i przetrzyj fugi. Za niecałe 5 złotych pleśń w łazience zniknie

jak usunąć pleśń z fug, fot. Freepik
jak usunąć pleśń z fug, fot. Freepik
04.02.2023 10:39

Przekonaj się jak usunąć pleśń z fug i spraw, że Twoja łazienka znowu będzie wyglądała świeżo oraz czysto. Zdumiewający efekt osiągniesz za pomocą domowych środków.

Fugi w  łazience narażone są na nieustanne działanie wilgoci. W związku z tym tworzy się na nich niebezpieczna dla zdrowia pleśń. Rozpoznasz ją po czarnych plamach na jasnych spoinach. Jak się jej pozbyć? Nie sięgaj od razu po chemiczne detergenty, tylko wypróbuj domowe patenty.

jak usunąć pleśń z fug, fot. Freepik
jak usunąć pleśń z fug, fot. Freepik

Jak pozbyć się pleśni z fug?

  • Swoją batalię z grzybem oraz pleśnią zacznij od octu oraz sody oczyszczonej. Te specyfiki mają działanie dezynfekujące oraz skutecznie usuną wszelkie zanieczyszczenia. Najpierw do pojemnika wlej 100 ml wody. Następnie dodaj 20 gramów sody oczyszczonej, a także 100 ml octu spirytusowego. Taki ekologiczny detergent nałóż na fugi i odczekaj ok. pół godziny. Możesz do tego wykorzystać waciki. Po tym czasie weź szczoteczkę do zębów i zacznij szorować spoiny. Szybko zobaczysz, że zanieczyszczenia znikną. Na koniec przetrzyj fugi czystą wodą i wytrzyj do sucha.
  • Na szczoteczkę nałóż pastę do zębów i zacznij nią szorować fugi. Pasta ma właściwości ścierne, rozjaśniające, a także skutecznie zlikwiduje pleśń.
  • Z proszku do pieczenia oraz octu przygotuj pastę. Odstaw ją na ok. 10 minut, a po tym czasie nałóż specyfik na fugi i przystąp do szorowania. Kiedy już osiągniesz zadowalające efekty, to umyj spoiny czystą wodą.
jak usunąć pleśń z fug, fot. Freepik
jak usunąć pleśń z fug, fot. Freepik
  • Doskonałym połączeniem jest także sól oraz sok z cytryny. Produkty pozwolą pozbyć się drobnoustrojów, a także wybielą jasne spoiny. Sól wymieszaj z sokiem z cytryny w taki sposób, aby uzyskać z tego dość gęstą pastę. Nałóż ją na pleśń i poczekaj ok. 2 godziny. Po tym czasie całość usuń wilgotną ściereczką bądź gąbką.

Oczywiście można robić wszystko, aby nie doprowadzić do powstawania pleśni. W tym celu zadbaj o właściwą wentylację w łazience i zawsze wietrz to pomieszczenie po kąpieli. Dobrym pomysłem jest także wycieranie fug kiedy tylko się zamoczą.

Kamień nie osadza się na kranie! Wystarczy wetrzeć w niego ten płyn

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także