PoradyZmywarka ma więcej zastosowań niż myślisz. Oto jej dodatkowe funkcje

Zmywarka ma więcej zastosowań niż myślisz. Oto jej dodatkowe funkcje

co można myć w zmywarce fot. freepik
co można myć w zmywarce fot. freepik
Manuel

23.05.2023 15:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zmywarka w domu kiedyś byłą rzadkością, teraz jest czymś całkiem zwyczajnym. Pomimo tego wiele osób nadal nie zdaje sobie sprawy z tego, co można myć w zmywarce, a czego się nie da lub nie można, poza oczywiście najbardziej oczywistymi rzeczami, takimi jak sztućce, talerze i inne naczynia. Być może zaskoczą cię możliwości twojej zmywarki.

Zmywarka została co prawda wymyślona do zmywania naczyń, ale to nie oznacza, że musi to być jej jedyne przeznaczenie. Warto ją potraktować jako bardziej uniwersalne urządzenie zdolne wyczyścić wiele innych przedmiotów. Zaoszczędzisz dzięki temu swój czas i wysiłek.

Czego w żadnym wypadku nie powinieneś myć w zmywarce (a wydawałoby się, że możesz)?

Zajmijmy się najpierw rzeczami, które nie powinny trafiać do zmywarek, a mimo to wiele osób je w nich myje. Nie są bowiem świadomi tego, że czyszczenie ich w zmywarce niszczy ich powierzchnię. Mogą albo wyblaknąć ich kolory, albo też drobinki z kostek do zmywarki porysują je. Dlatego do tego urządzenia nigdy nie powinieneś wkładać m.in.: teflonowych patelni, cynkowych, aluminiowych i emaliowanych garnków, delikatnej porcelany (zwłaszcza kolorowej) i jakichkolwiek kryształów.

Co można myć w zmywarce, fot. getty images
Co można myć w zmywarce, fot. getty images

Co można myć w zmywarce oprócz naczyń?

Może cię to mocno zaskoczyć, ale Twoja zmywarka świetnie sobie poradzi z wyczyszczeniem akcesoriów  przeznaczonych do makijażu. Możesz śmiało do niej włożyć rzeczy takie jak wszelkiego rodzaju pędzle, gąbeczki, szczotki do włosów, mydelniczki, cążki do paznokci, a nawet maszynki do golenia. Oczywiście zmywarka poradzi sobie także równie dobrze z innymi podobnymi przedmiotami, jak np. szczotka do butów, czy męskie golarki. Twoje urządzenie bez problemu je wyczyści i prawdopodobnie zrobi to dużo lepiej niż ty sam w trakcie ręcznego czyszczenia. Jeśli raz wypróbujesz tę opcję, to prawdopodobnie będziesz już tak robić zawsze. Jest to po prostu bardzo wygodne. Inną rzeczą, którą warto prać w zmywarce, są wszelkiego rodzaju plastikowe zabawki, takie jak np. klocki LEGO. Tutaj jednak musisz uważać na te, do których do środka może się dostać woda. Warto je dokładnie wysuszyć, bo inaczej mogą się stać siedliskiem bakterii i zarazek.

Co można myć w zmywarce, fot. getty images
Co można myć w zmywarce, fot. getty images
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także