PoradyLajfhakiZmywarka nie domywa naczyń? Oto główna przyczyna!

Zmywarka nie domywa naczyń? Oto główna przyczyna!

Dlaczego zmywarka nie domywa naczyń? Fot. Genialne.pl
Dlaczego zmywarka nie domywa naczyń? Fot. Genialne.pl

17.11.2022 20:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dlaczego zmywarka nie domywa naczyń? Może być kilka powodów – poznaj wszystkie i wyeliminuj ten, który zaobserwujesz akurat w swoim urządzeniu…

Zmywarka stała się podstawowym elementem wyposażenia każdego domu (i jednym z ulubionych). Uwielbiamy z niej korzystać, bo dzięki jej działaniu nie tracimy czasu na żmudne zmywanie ręczne. Jej umiejętne użytkowanie sprawia, że przychodzą nam też niższe rachunki – wystarczy wprowadzić kilka drobnych zmian.

Ale co w przypadku, kiedy musimy powtarzać cykl mycia, bo naczynia wcale nie są czyste?

Dlaczego zmywarka nie domywa naczyń? Fot. Genialne.pl
Dlaczego zmywarka nie domywa naczyń? Fot. Genialne.pl

Czy używasz zmywarki we właściwy sposób? Sprawdź, czy stosujesz te zasady:

  • Systematyczne, gruntowne oczyszczanie z wykorzystaniem specjalnie do tego przeznaczonych specyfików – wystarczy włożyć buteleczkę do pustego urządzenia i uruchomić program o najwyższej temperaturze.
  • Regularne czyszczenie filtra – zajrzyj do niego raz na jakiś czas i skontroluj, czy nie jest zanieczyszczony resztkami jedzenia, etykiet ze słoików itd.
  • Umiejętne ustawianie naczyń tak, by nie blokowały filtra.
Obraz
  • Opłukiwanie garnków, patelni, a przede wszystkim kubków po kawie – te małe ziarenka przenikają przez filtry i ponownie osadzają się na naczyniach.
  • Regularne uzupełnianie soli, która jest idealnym ratunkiem na twardą wodę.
Obraz
Obraz
  • Systematyczna kontrola śmigieł - jeśli są zatkane, woda nie wydobywa się z nich tak, jak powinna, przez co naczynia nie są myte, jak należy.

Czasem zmywarka nie domywa przez zapchane śmigła!

Jeśli wyeliminowałeś wszystkie inne przyczyny, to na pewno problem leży w zanieczyszczonych śmigłach! Odkręć znajdującą się u ich podstawy nakrętkę i zdejmij je delikatnie. Wymyj je i przepłucz, sprawdzając jednocześnie, czy przypadkiem nie są zatkane - wszystkie otwory powinny być drożne. Następnie wysusz je i przykręć na nowo. Przy następnym uruchomieniu zmywarki na pewno zauważysz kolosalną różnice - wszystkie naczynia powinny lśnić!

Czy wiesz, jak sprawić, aby Twoje naczynia po wyjęciu ze zmywarki od razu były suche? Ten trik zostanie z Tobą na długo!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także