PoradyLajfhakiZnalazłeś przy drzwiach kartony? To znak, że złodziej obserwuje twój dom

Znalazłeś przy drzwiach kartony? To znak, że złodziej obserwuje twój dom

jak złodzieje oznaczają domy, fot. Genialne
jak złodzieje oznaczają domy, fot. Genialne

03.09.2023 10:02

Czy wiesz, że złodzieje oznaczają domy, które chcą obrabować? Poznaj ich techniki, a w razie potrzeby będziesz wiedzieć, że trzeba poinformować odpowiednie służby o zagrożeniu.

Nikt z nas nie chce wrócić z wyjazdu rodzinnego i zobaczyć obrabowany dom. Okazuje się, że jeśli złodziej chce nas okraść, to obserwuje naszą posiadłość od dłuższego czasu i wybiera idealny moment (zwykle kiedy nikogo nie ma w pobliżu). Stosuje do tego pewne sztuczki, o których nawet nie masz pojęcia. Sprawdź jak zareagować w porę na pierwsze oznaki tego, że ktoś czai się za rogiem.

Jak złodzieje oznaczają domy do obrabowania?

Zdarzyło ci się kiedyś zobaczyć puste kartony pod drzwiami? Otóż to znak, że w pobliżu czai się złodziej! Jest to jedna z metod, dzięki której sprawdzają, jak długo przebywasz poza domem. Każdy z nas przeniesie karton zaraz po przekroczeniu progu, a brak pudełek będzie jasnym sygnałem, o jakiej porze wracasz do domu. Inny trik, jakim się posługują to odwracanie twojej wycieraczki, wkładanie kawałka papieru w drzwi lub zaklejanie zamka taśmą. Wszystkie te działania mają za zadanie pokazać, jak długo jesteś poza domem. Jeśli gdzieś wyjeżdżasz na dłużej niż kilka godzin, poinformuj sąsiadów o tym, że jeśli pod drzwiami zobaczą kartony lub odwiniętą wycieraczkę, niech natychmiast przywrócą miejsce do poprzedniego stanu. Mimo że nie będzie cię w domu, złodziej pomyśli, że jest inaczej. Warto również zainwestować w tabliczkę informującą, że na terenie posesji jest pies. Włamywacz nie będzie ryzykował konfrontacji z futrzakiem.

Jak złodzieje oznaczają domy? fot. Freepik
Jak złodzieje oznaczają domy? fot. Freepik

Jedziesz na wakacje? Powstrzymaj się od dodawania zdjęć

Większość z nas wrzuca do sieci zdjęcia z odwiedzonych krajów, w tym samym momencie gdy je zrobiliśmy. Jest to niezwykle nieodpowiedzialne. Wszystko dlatego, że nigdy nie wiemy czy akurat jakiś złodziej nie obserwuje naszych mediów społecznościowych. Jeśli już chcesz wrzucić fotki z urlopu, zrób sobie prywatne konto, do którego dostęp będą mieć jedynie bliscy znajomi. Ostrożności nigdy za wiele!

Jak złodzieje oznaczają domy? fot. Freepik
Jak złodzieje oznaczają domy? fot. Freepik
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także