Newsy7 kultowych misiów, które pokochały dzieci i zawierzyły im swoje sekrety. Dorośli też mają do nich słabość ;)

7 kultowych misiów, które pokochały dzieci i zawierzyły im swoje sekrety. Dorośli też mają do nich słabość ;)

7 kultowych misiów, które pokochały dzieci i zawierzyły im swoje sekrety. Dorośli też mają do nich słabość ;)

29.11.2021 07:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dzieci uwielbiają pluszaki. Największą sympatią darzą chyba misie, którym można powierzyć wszystkie tajemnice.

Parę dni temu obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W bajkach oraz książeczkach dla dzieci wiele jest sympatycznych niedźwiadków. Jednak tylko kilka z nich zrobiło światową karierę i na zawsze zagościło w sercach najmłodszych. Warto więc przypomnieć sobie te najbardziej znane ;)

Oxana Lyashenko/unsplash
Oxana Lyashenko/unsplash

1. Kubuś Puchatek

To chyba najsłynniejszy niedźwiadek. Ten uroczy łasuch otoczony był gromadką przyjaciół i mimowolnie udzielał, zapadających w pamięć, porad. Do życia został powołany 14 października 1926 r. To wtedy w Londynie została wydana książka Kubuś Puchatek (Winnie the Pooh) autorstwa Aleksandra Alana Milne`a. Inspiracją do stworzenia postaci Kubusia Puchatka stał się syn autora - Christopher Robin (Krzyś). Był on zafascynowany swoim pluszowym misiem, którego dostał na pierwsze urodziny. Puchatek, Prosiaczek, Kłapołuchy i ich przyjaciele zrobili oszałamiającą światową karierę.

10 życiowych porad Kubusia Puchatka, które potrafią w parę sekund poprawić humor

genialne
genialne

2. Miś Yogi

Na ekranach kin zadebiutował w 1958 roku. Był postacią drugoplanową. Jednak tak bardzo spodobał się najmłodszym widzom, że amerykańskie studio Hanna-Barbera zdecydowało się wyprodukować serial stricte o Misiu Yogi. Obraz pojawił się w 1961 roku, a nowe serie powstawały przez 30 lat. Niedźwiedź mieszka w wymyślonym parku narodowym Jellystone. U boku ma swojego przyjaciela Boo-Boo, z którym chętnie kradnie kosze piknikowe turystom.

pinterest
pinterest

3. Miś Colargol

Wymyśliła go francuska pisarka - Olga Pouchine - w latach 50. XX wieku, aby móc opowiadać swojemu synowi bajki. We Francji Colargol był bohaterem książek, seriali oraz słuchowisk.  W Polsce najbardziej znany jest serial lalkowy Przygody Misia Colargola emitowany w latach 1968-1974. Sympatyczny niedźwiadek mieszka w lesie i uwielbia śpiewać, chociaż nie ma do tego dobrego głosu. ;)

Colargol to właśnie ja,

Miś, co zawsze śpiewać chciał.

Lecz choć bardzo kochał śpiew,

Wciąż fałszował posród drzew.

Aż raz ptaków król dał mu flecik tak czarowny,

Że dziś mały miś śpiewa prawie jak słowik.

Fiu fiu fiu fiu fiu fiu. Fiu!

4. Miś Paddington

Jego twórcą był brytyjski pisarz Thomas Michael Bond, którego zafascynował pluszak samotnie leżący na półce w domu towarowym. Mężczyzna podarował go swojej żonie w prezencie świątecznym. Pierwsza książka (z czternastu) ukazała się 13 października 1958 roku. Sympatyczny Paddington wiedzie życie pełne przygód, a do Wielkiej Brytanii trafił prosto z Peru. Siedzącego, samotnie na dworcu Paddington w Londynie, misia znalazła pewna rodzina, u której zamieszkał (ulica Windsor Gardens 32). To fikcyjny adres, ale wielu turystów z zapałem próbuje odnaleźć właściwy dom. ;)

pinterest
pinterest

5. Miś Uszatek

Miś z oklapniętym uszkiem został powołany do życia w Polsce przez pisarza Czesława Janczarskiego oraz ilustratora Zbigniewa Rychlickiego. Zadebiutował 6 marca 1957 w czasopiśmie dla dzieci Miś. Był bohaterem serii opowiadań. Jednak największą sławę przyniósł mu serial animowany emitowany w latach 1975–1987. Wówczas chyba każde dziecko znało słynną kołysankę:

Pora na dobranoc, 

bo już księżyc świeci. 

Dzieci lubią misie, 

misie lubią dzieci.

6. Gumisie

Narodziły się w studio The Walt Disney Company w 1985 roku. Do Polski trafiły dopiero w 1990 roku. Inspiracją do ich powstania były żelki w kształcie misiów. Gumisie mieszkają w ogromnym drzewie i piją sok z gumi-jagód, dzięki któremu potrafią wysoko skakać.

pinterest
pinterest

7. Masza i Niedźwiedź

To miś najmłodszy w całym zestawieniu. Jest bohaterem rosyjskiego serialu animowanego emitowanego od 2009 roku. W Polsce miał premierę w 2014 roku. Masza to psotna dziewczynka, która z byłym niedźwiedziem cyrkowym przeżywa wiele przygód. Serial oparty jest na rosyjskich opowieściach ludowych.

pinterest
pinterest

Jakie był Twój ulubiony pluszak?

19 zdjęć, które dowodzą, że dzieci mają swój świat i swoje klocki i czasem nie będziemy w stanie do końca ich zrozumieć

genialne
genialne

Patenty na wykorzystanie słomek

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także