NewsyTatuażyści zdradzili 5 wzorów, których najbardziej nie lubią wykonywać

Tatuażyści zdradzili 5 wzorów, których najbardziej nie lubią wykonywać

Tatuażyści zdradzili 5 wzorów, których najbardziej nie lubią wykonywać
Katarzyna
13.11.2019 07:50, aktualizacja: 13.11.2019 08:55

Osoby, które posiadają tatuaże, uważają że ich wzory są wyjątkowe i głęboko wyrażają ich osobowość. Niestety często wybrane wzory mogą sprawić, że tatuażysta wykona je z niechęcią. Każdy artysta chce żeby jego praca była wyjątkowa, lecz czasami zdarza się, że wykonanie jakiegoś wzoru jest trudniejsze niż myślisz.

I nie chodzi tutaj o technikę i liczne szczegóły, bo tatuażysta z doświadczeniem na pewno poradzi sobie nawet z najtrudniejszym obrazem, lecz o wzory, których ktoś naprawdę nie znosi robić. W trakcie przeglądania forów tatuażystów, natrafiłam na wątek o wzorach, które są najmniej lubiane w świecie artystów tatuażu.

#1 Krzyże

Oczywiście nie chodzi o każdy rodzaj krzyża, a raczej o te nieestetyczne i brzydkie. Tatuażyści często doradzają modyfikacje we wzorze, jednak uparci klienci pozostają przy swoim guście. Tatuażyści uważają, że niektórzy ludzie nie do końca zastanawiają się nad wyborem krzyża i tym jak powinien on wyglądać. Klienci przeszukują jedynie pierwszą stronę wyszukiwarki Google i nie starają się znaleźć lepszego wzoru. Dodatkowo wiele osób traktuje krzyż jako zwykły wzór i nie szanuje jego znaczenia.

#2 Znaki nieskończoności

Ten wzór stał się modny już kilka lat temu przez co wiele osób zapragnęło mieć taki tatuaż. Niestety wielu klientów decyduje się na taki sam wzór czyli odwróconą ósemkę, bez żadnych modyfikacji. Tatuażyści przyznają, że po wykonaniu 100 takich samych tatuaży, to zajęcie zaczyna się robić nudne. Jeśli zastanawiasz się nad tym wzorem, spróbuj wymyślić oryginalny tatuaż - dodaj do znaku nieskończoności ważny dla Ciebie symbol lub słowa.

#3 Popularne słowa

Najczęściej klienci decydują się na wyrazy tj: sen, śmiech, nadzieja, życie, miłość, taniec. Starają się zbudować swój własny inspirujący cytat, który koniec końców i tak ląduje na stopie lub w dość nieciekawym miejscu.

#4 Nieznane wyrazy po azjatycku

Tatuaże napisane w innym języku mają skrywać tajemnice, zwłaszcza, że istnieje założenie, że słowa azjatyckie są mistyczne i mądre. Niestety klienci często sprawdzają daną frazę jedynie w słowniku internetowym, który często jest błędny. W ostateczności dana osoba wychodzi z salonu ze wzorem "火鸡三明治" który wygląda intrygująco ale oznacza np. "kanapka z indykiem".

#5 Tribale

Kiedyś bardzo modne i pożądane tatuaże w stylu tribal dziś stały się jedną z największych żenad w świecie tatuażu. Mimo to wciąż wiele osób, myśli że warto zrobić sobie taki wzór i zademonstrować swoją przynależność do "plemienia".

BONUS:

Nieprzemyślane miejsca na ciele

Wiele osób uważa, że tatuaż to zwykła ozdoba i na pewno nie boli, przez co decydują się na duże wzory w nieprzemyślanych miejscach. Zdarza się, że ktoś na swój pierwszy tatuaż wybiera żebra lub biodro - czyli jedne z bardziej bolesnych miejsc. Po pierwszych sekundach wprowadzenia tuszu pod skórę, klienci dostają drgawek i zwija się z bólu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także