PoradyLajfhakiZobaczyłam taką poszewkę w tureckim hotelu. Jest genialna i prosta do uszycia

Zobaczyłam taką poszewkę w tureckim hotelu. Jest genialna i prosta do uszycia

poszewka na poduszkę DIY, fot. YT/Шебби-Шик
poszewka na poduszkę DIY, fot. YT/Шебби-Шик
10.09.2023 13:46

Dobra poszewka na poduszkę jest tak samo ważna, jak sam sen. To, w jakich warunkach śpisz, ma kluczowe znaczenie o poranku, gdy musisz wstać. Sprawdź, jak uszyć własną poszewkę, z której wypełnienie nie będzie wypadać bokiem, a poduszka będzie niczym ozdoba na łóżku.

Dobra pościel to jeden z elementów, o który musisz zadbać, by twoja higiena snu była jak najlepsza. Sztuczne tkaniny, które nie oddychają i szybko się niszczą, mogą sprawiać dyskomfort. Jeśli uszyjesz swoją poszewkę na poduszkę, masz pewność co do jakości materiału, a także unikalnego wzoru, jaki wybierzesz.

Poszewki ze sklepu często zawodzą

Zdarzyło ci się kiedyś kupić poszewkę, która po jednym praniu nadawała się do kosza? To, że coś wygląda dobrze w sklepie, wcale nie znaczy, że ma dobrą jakość, a prawda weryfikuje się już po pierwszym praniu. Zakup ładnej i dobrej powleczki na poduszki to koszt kilkudziesięciu złotych, a przecież poduszek mamy zazwyczaj więcej niż jedną. Robi się z tego spora sumka, która potrafi przerazić. W tym wypadku warto zrobić poszewkę w domu, będzie znacznie taniej i lepiej!

poszewka na poduszkę DIY, fot. YT/
Шебби-Шик
poszewka na poduszkę DIY, fot. YT/ Шебби-Шик

Poszewka na poduszkę DIY

Do wykonania poduszki będziesz potrzebować większego kawałka materiału, oraz kilku mniejszych (4 podłużna paski, oraz dwa prostokąty), z których zrobisz elementy dekoracyjne. Wymiary należy dopasować do swojej poduszki. Główny kawałek materiału odwracamy na lewą stronę, zginamy w pół i zszywamy z obu stron, a następnie odwracamy stronę. W ten sposób powstał nam szkielet poszewki. Cztery tasiemki zginamy w pół i zszywamy wszystkie krawędzie, następnie za pomocą patyczka pomagamy sobie przewlec je na drugą stronę. Paski przyszywamy na otwartej krawędzi poszewki. Bierzemy dwa prostokątne kawałki tkaniny, które nam pozostały i zszywamy razem wzdłuż krótszych krawędzi. Zszyty materiał traktujemy żelazkiem, by dobrze sprasować wszystkie zgięcia. Zawijajmy wolną krawędź z obu stron na ok. 2 cm i ponownie zszywamy.

Obraz

Naciągamy materiał na podszewkę z przyszytymi paskami, tak by równo się pokryły i zszywamy wszystko na maszynie od strony wolnego brzegu. Wszystko prasujemy i zawijamy przyszytą krawędź do środka, formując coś na kształt kieszonki, przez którą poduszka będzie zamaskowana wewnątrz. Do poszewki wkładamy wypełnienie i zawiązujemy tasiemki — gotowe!

poszewka na poduszkę DIY, fot. YT/Шебби-Шик
poszewka na poduszkę DIY, fot. YT/Шебби-Шик
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także