NewsyŻółty kolor opakowania zabawki w Kinder niespodziance ma swoje znaczenie, o którym mało kto wie!

Żółty kolor opakowania zabawki w Kinder niespodziance ma swoje znaczenie, o którym mało kto wie!

Żółty kolor opakowania zabawki w Kinder niespodziance ma swoje znaczenie, o którym mało kto wie!
Mateusz Zelek
15.03.2022 08:40, aktualizacja: 15.03.2022 11:18

W Polsce określenie jajko-niespodzianka nikogo nie dziwi. Od razu wiemy o co chodzi i co znajdziemy w środku. Okazuje się jednak, że oryginalna nazwa Kinder Surprise powoduje, że nie każdy wie, że chodzi o jajko.

Ukryta niespodzianka

Twitter/Don
Twitter/Don

Kinder Surprise to jajko z mlecznej czekolady wyłożone warstwą słodkiej śmietanki o smaku mlecznym. Wewnątrz każdego jajka znajduje się plastikowa kapsułka zawierająca małą niespodziankę, która czasami wymaga montażu. Początkowo były one wytwarzane przez włoską firmę Ferrero od 1974 roku i to za sprawą tego produktu producent został światową marką. Za pomysłodawców znanego na całym świecie przysmaku przyjmuje się Michele Ferrero i Williama Salice.

Obraz

Co ciekawe przewiezienie Kinder Niespodzianki do Stanów Zjednoczonych jest nielegalne i można za to odpowiadać karnie. Wszystko z powodu zakazu umieszczania w wyrobach cukierniczych przedmiotów nienadających się do spożycia. Od 2017 roku na rynku amerykańskim pojawiły się produkty o nazwie Kinder Joy. Są to jajka niespodzianki odmienionej formule, gdzie po jednej stronie mamy zabawkę, a po drugiej czekoladę.

Zaskoczenie internautów

Wikipedia
Wikipedia

Kolor kapsułki odnosi się do żółtka, podobnie jak kształt tego niezwykłego produktu upodobniony jest do kurzego jajka. Od początku taki wygląd produktu był w zamyśle twórców. Okazuje się, że wielu internautów nie miało pojęcia, że kolor ma jakiekolwiek znaczenie!

A Wy mieliście pojęcie o tym "ukrytym" znaczeniu kapsułki?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także