PoradyLajfhakiZostawiam w pobliżu okna, a mrówki w popłochu uciekają z balkonu!

Zostawiam w pobliżu okna, a mrówki w popłochu uciekają z balkonu!

Co na mrówki na balkonie, fot. Genialne
Co na mrówki na balkonie, fot. Genialne
05.07.2023 10:30

Balkon to miejsce relaksu, w którym chętnie odpoczywamy nie tylko latem. Nasz spokój przerwać może towarzystwo irytujących mrówek i nieważne, czy mieszkamy na parterze, czy na trzecim piętrze. Potrafią one wejść na duże wysokości. Dowiedz się, co zastosować na mrówki na balkonie, aby skutecznie je wypłoszyć.

Mrówki można spotkać nie tylko w ogrodzie. Te sprytne szkodniki bez problemu mogą pojawić się na balkonie, a stamtąd już prosta droga do opanowania naszych pomieszczeń. Poznaj domowe sposoby na przepędzenie niechcianych lokatorów.

Co na mrówki na balkonie?

Istnieje wiele sposobów na pozbycie się mrówek. Jest w czym wybierać i na szczęście większość patentów jest naturalna i humanitarna. Mimo że mrówki są szkodnikami, są potrzebne środowisku i nie powinno się ich zabijać. Mamy dla ciebie triki, dzięki którym przepędzisz je bez wyrządzania im krzywdy i stosowania silnej chemii, która nie jest obojętna ani dla twojego zdrowia, ani otoczenia.

Oto lista skutecznych "przepędzaczy" mrówek:

  • proszek do pieczenia

Mrówki za nim zupełnie nie przepadają, dlatego — jeśli spacerują po twoim balkonie — rozsyp go na całej powierzchni, a uciekną w mig. Podobnie zadziała teżsoda oczyszczona.

  • skórki z cytryny

Na parapecie i kafelkach na balkonie rozłóż skórki cytryny. Jak to zrobić, aby nie zwiał ich wiatr? Najpierw wyłóż je na listek ręcznika papierowego i zawiń tak, aby zrobić z niego woreczek czy swego rodzaju sakiewkę. Następnie zwiąż wszystko gumką recepturką i połóż pakunek przy drzwiach balkonowych lub w innym miejscu przebywania mrówek. Nie lubią zapachu cytrusów i szybko wyprowadzą się z twojego terytorium.

  • przyprawy

Zmielony pieprz ziołowy, chili czy cynamon to naturalne odstraszacze na mrówki. Co przemawia na korzyść tej metody, podane repelenty każdy z nas ma w swojej kuchni — posyp nimi ścieżki wędrowania mrówek, a uciekną one w siną dal.

bugs on the wall, coming out through crack in the wall, sweet ant infestation indoors
bugs on the wall, coming out through crack in the wall, sweet ant infestation indoors

Jak pozbyć się mrówek z domu?

Te owady mogą też dostać się do naszego domu zwabione jedzeniem. Przyciąga je szczególnie cukier, białko i okruszki. Możesz pozbyć się szkodników w sprytny sposób, stosując jeden z polecanych przez nas domowych trików:

  • ziarna ryżu

Rozsyp w miejscu wędrowania mrówek surowe ziarna białego ryżu. Zaniosą je do swojego gniazda, a tam zdobycz zacznie fermentować. Powstała pleśń jest dla nich odstraszająca.

  • miód

Połóż rozcieńczony miód na talerz blisko miejsca przebywania mrówek. Jego słodki zapach zwabi całe hordy tych owadów, dzięki czemu pozbędziesz się wszystkich osobników.

Teraz już wiesz, co stosować na mrówki w domu i na balkonie. To zdecydowanie lepsze opcje niż chemiczne preparaty.

A selective focus closeup shot of ants walking on the ground
A selective focus closeup shot of ants walking on the ground
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także