PoradyZrób jedną rzecz z gąbką i wstaw do lodówki. Kropelki wody na tylnej ścianie już się nie pojawią

Zrób jedną rzecz z gąbką i wstaw do lodówki. Kropelki wody na tylnej ścianie już się nie pojawią

trik z gąbką do naczyń fot. genialne.pl
trik z gąbką do naczyń fot. genialne.pl

02.01.2023 17:51

Poznaj trik z gąbką do mycia naczyń i przekonaj się, że popularny zmywak ma dość szerokie zastosowanie. Jest niezastąpiony podczas robienia porządków w lodówce.

Większość osób używa do zmywania naczyń kolorowych gąbek z jedną szorstką stroną. Są one dostępne w każdym sklepie. Jednak te zmywaki mogą przysłużyć Ci się podczas sprzątania lodówki. Wystarczy je trochę podrasować. ;)

Patent na czyszczenie lodówki

Jak wiadomo co jakiś czas trzeba wysprzątać lodówkę. Natomiast nie jest to czynność zbyt lubiana. Dodatkowo wiele osób walczy z nieprzyjemnym zapachem, który wydobywa się z jej wnętrza. Jednak można temu w prosty sposób zaradzić. Weź zwykłą gąbkę do zmywania naczyń i wzdłuż jej dłuższej krawędzi wytnij otwór. Następnie wsyp do niego łyżkę sody oczyszczonej. Tak przygotowaną gąbkę włóż do lodówki. Soda pochłonie nieprzyjemną woń oraz nadmiar wilgoci. Dzięki temu na tylnej ścianie lodówki przestaną osadzać się kropelki wody.

Trik z gąbką do mycia naczyń, fot. Freepik
Trik z gąbką do mycia naczyń, fot. Freepik

Natomiast po zwilżeniu gąbki wodą możesz spokojnie wyszorować nią całą lodówkę. Soda oczyszczona to świetny, ekologiczny detergent. Ma działanie dezynfekujące i dobrze usuwa wszelkie zanieczyszczenia. Przetestuj ten trik koniecznie.

Jak czyścić gąbkę do mycia naczyń?

Zmywak musisz koniecznie dezynfekować. Rób to regularnie. Wszystko dlatego, że ma kontakt z resztkami żywności, tłuszczem oraz wilgocią. A takie środowisko jest idealne do rozwoju mikroorganizmów. Chyba najszybszym patentem na dezynfekcje gąbki jest włożenie jej na 30 sekund do mikrofalówki. Wysoka temperatura zabije drobnoustroje.

Trik z gąbką do mycia naczyń, fot. Freepik
Trik z gąbką do mycia naczyń, fot. Freepik

Inny sposób wymaga użycie soli. Najpierw gąbkę umieść w misce. Następnie posyp ją jedną łyżką soli i polej łyżką octu. Tak przygotowaną gąbkę zalej wrzątkiem. Odczekaj 15 minut. Na koniec wyjmij gąbkę i wypłucz pod wodą.

Oczywiście po każdym myciu naczyń dobrze wyciskaj gąbkę i odsączaj ją z nadmiaru wody. Wymieniaj ją regularnie i i nie czekaj, aż stanie się całkowicie czarna. Ponadto, aby szybko nie zniszczyć gąbki, to staraj się usuwań tłuszcz z naczyń za pomocą papierowych ręczników.

Jak dokładnie wyczyścić pralkę i pozbyć się nieprzyjemnego zapachu?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także