PoradyZrób jedną rzecz, zanim weźmiesz prysznic, a zapomnisz o zatykającym się odpływie

Zrób jedną rzecz, zanim weźmiesz prysznic, a zapomnisz o zatykającym się odpływie

Jak nie zatkać odpływu, fot. Freepik
Jak nie zatkać odpływu, fot. Freepik

01.12.2022 12:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak nie zatkać odpływu? To pytanie zadaje sobie wielu użytkowników łazienek. I chodzi głównie o osoby posiadające długie włosy, gdyż to właśnie one są głównymi winowajcami.

Ileż to razy zdarzyło Ci się udrażniać zatkany odpływ pod prysznicem. Zapewne tych przypadków było bardzo wiele. Zwykle cała wina spada wówczas na długie włosy, które podczas kąpieli spadają na dno kabiny i z nurtem wody spokojnie dostają się do rur. Oczywiście żaden odpływ nie jest w stanie przetrawić dużej ilości włosów i w końcu odmówi posłuszeństwa. Kiedy woda nie chce już swobodnie zlatywać, sięgamy po chemiczne środki do udrażniania rur lub wyciągamy z nich wszystko to, co je blokowało. A jak wiadomo nie jest to przyjemna czynność.

Jak nie zatkać odpływu, fot. Freepik
Jak nie zatkać odpływu, fot. Freepik

Jak zapobiec zatykaniu się odpływu?

Zamiast leczyć, może warto pomyśleć o zapobieganiu. Są środki, które sprawią, że włosy nie utkną w rurach i nie zagrożą ich drożności. Zacznij od wyrobienia sobie dobrych nawyków. Przed wejściem pod prysznic zawsze szczotkuj włosy. Dzięki temu te, które miały wypaść, zostaną na szczotce i nie wpadną do odpływu. To drobna rzecz, a przynosi dobre rezultaty.

Gadżet wyłapujący włosy

Kolejnym prostym rozwiązaniem jest kupienie sitka i zainstalowanie go na odpływie. Dużą popularnością cieszą się silikonowe sitka, które nie wymagają demontażu całego korka. Wystarczy położyć je właśnie na korku i regularnie usuwać z nich włosy. Na rynku dostępne są również silikonowe korki z sitkiem, które bardzo dobrze wyłapują włosy. Bez trudu kupisz również sitko do syfonu odpływu liniowego.

Jak nie zatkać odpływu, fot. Freepik
Jak nie zatkać odpływu, fot. Freepik

Jak uniknąć zapchania odpływu psią sierścią?

Odpływu zatyka również psia sierść. Doskonale wiedzą o tym wszyscy właściciele czworonogów, którzy kąpią swoich pupili w wannie. W tym przypadku przyda się mały trik. Przed spuszczeniem wody, połóż myjkę na korku. Wówczas dopiero go odetkaj i pozwól wodzie spłynąć. Zauważysz, że cała sierść osiądzie na myjce. Wówczas będziesz mógł już ją swobodnie wyrzucić.

Wcisnęłam słomkę w odpływ. Rozwiązałam w ten sposób irytujący problem

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także