PoradyZrób tą jedną rzecz, a już zawsze wysuszysz pranie bez większego trudu. W kilka godzin!

Zrób tą jedną rzecz, a już zawsze wysuszysz pranie bez większego trudu. W kilka godzin!

Jak przyspieszyć wysychanie ubrań fot. genialne.pl
Jak przyspieszyć wysychanie ubrań fot. genialne.pl
30.01.2023 17:31

Przekonaj się, jak przyspieszyć wysychanie ubrań i przetestuj ten trik we własnym domu. To naprawdę pomysłowe rozwiązanie, o którym mało osób wie.

Suszenie prania zimą oraz jesienią nie jest prostą sprawą. Wówczas cały proces trwa znacznie dłużej niż podczas cieplejszych miesięcy. Dlatego wiele osób chce go przyspieszyć i wiesza mokre ubrania na kaloryferze. Niestety nie jest to dobry proceder. Wszystko dlatego, że wilgoć ulatniająca się z ciuchów jest pochłaniana przez ściany. A to już pierwszy krok do rozwoju pleśni czy grzybów. Dodatkowo niektóre tkaniny nie lubią bezpośredniego kontaktu z rozgrzanym kaloryferem. Wydzielane przez niego ciepło może powodować niszczenie materiałów.

jak przyspieszyć wysychanie ubrań, fot. Freepik
jak przyspieszyć wysychanie ubrań, fot. Freepik

Jak efektywnie wysuszyć pranie zimą?

Nawet jeżeli nie posiadasz suszarki bębnowej w domu, to możesz znacznie ułatwić sobie suszenie prania. Jest na to pomysłowy patent. Najpierw weź zwykłą, rozkładaną suszarkę i wstaw ją do wanny. Następnie rozwieś na niej pranie. Jeżeli masz osuszacz powietrza, to jest dobry moment, aby go włączyć. On przyspieszy jeszcze suszenie.

jak przyspieszyć wysychanie ubrań fot. genialne.pl
jak przyspieszyć wysychanie ubrań fot. genialne.pl

Zobaczysz, że wszystkie ciuchy w łazience wyschną dużo szybciej niż np. w salonie. Dodatkowo woda skapująca z ubrań pranych na cyklu ręcznym, spadnie bezpośrednio do wanny i nie zaleje podłogi. Możesz również podkręcić grzejnik w łazience, aby w pomieszczeniu zrobiło się jeszcze cieplej. To również pozytywnie wpłynie na szybkość wysychania odzieży.

jak przyspieszyć wysychanie ubrań, fot. Freepik
jak przyspieszyć wysychanie ubrań, fot. Freepik

Jak zrobić ekologiczny detergent do prania?

Weź mały ręcznik i zwilż go wodą. Następnie dobrze potrzyj go mydłem piorącym z obu stron. Ręcznik włóż do pralki wraz z ubraniami i ustaw wybrany tryb prania. To pierwszy patent na mydło.

Drugi sposób jest trochę inny. Trochę mydła zetrzyj na zwykłej tarce jarzynowej. Następnie wszystkie wiórki włóż do skarpety. Na górze zrób supełek i tak zabezpieczoną skarpetę umieść w bębnie razem z ubraniami. To ekologiczny sposób robienia prania.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także