PoradyZrobiła na szydełku imitację gniazda os. Owady zaczęły omijać jej dom szerokim łukiem

Zrobiła na szydełku imitację gniazda os. Owady zaczęły omijać jej dom szerokim łukiem

Jak odstraszać osy? fot. freepik
Jak odstraszać osy? fot. freepik
Manuel

14.01.2023 13:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pewna kobieta imieniem Sandy Kendall Dennis prze wiele lat zmagała się z problemem os w okolicy swojego domu. Aż wpadła na nietypowy pomysł, jak odstraszać osy i szerszenie. Te łyknęły przynętę i już się nie pokazują tam, gdzie nie powinny.

Wiosna, wiosna, ach to ty!

Wszyscy cieszymy się już na myśl o wiośnie, ale zapominamy, że oznacza ona zwykle całą masę problemów w ogródku i wyzwań wokół naszego domu. W wielu okolicach, pojawią się osy i szerszenie, które będą budować własne ule. I niestety może się tak zdarzyć, że upodobają sobie okolice Twojego domu. A może już to zrobiły i od lat zmagasz się z nimi próbując się pozbyć tych co prawda pożytecznych, ale nieproszonych lokatorów.

Osy

Owady te potrafią być bardzo uparte i gdy raz już sobie jakieś miejsce upatrzą, to nie odpuszczają. Okazuje się jednak, że istnieje prosta i skuteczna zarazem sztuczka, która pozwala się ich w mig pozbyć. Na pierwszy rzut oka wydaje się dziwna, albo i nawet głupiutka, ale sprawdziła się ona już u wielu ludzi i od pewnego czasu zdobywa coraz większą popularność w sieci.

jak odstraszać osy, fot. freepik
jak odstraszać osy, fot. freepik

Jak odstraszać osy i szerszenie?

Wspomniana we wstępie Sandy Kendall Dennis wpadła na prostą aczkolwiek genialną rzecz. Wiedziała, że osy i szerszenie to nie tylko uparte owady, ale i takie, które lubią ułatwiać sobie życie. I do tego bardzo terytorialne. Nie chciała, aby zagnieździły się gdzieś w najbliższej okolicy jej domu, bo to żadna przyjemność musieć je odganiać codziennie na swoim ganku. Miała z nimi problem ileś lat z rzędu. Przygotowała więc dla nich... własnoręcznie zrobione gniazdo.

A następnie powiesiła je w miejscu, gdzie często widywała osy przy domu. Te owady są na tyle terytorialne, że jak widzą inne gniazdo, nie zakładają w pobliżu swojego! Od tego czasu kobieta miała spokój z osami.

Można więc śmiało powiedzieć, że Sandy Kendall Dennis osy w swojej okolicy po prostu wykiwała. Ale dzięki tego typu sprytnej zagrywce już się z nimi nie musi męczyć. Warto iść w jej ślady. Jest to na pewno dużo lepsze od rozpylania w swojej okolicy szkodliwych pestycydów czy innych substancji, które maja odstraszyć osy i szerszenie.

Jak zrobić nawóz ze skórki banana? Jest naturalny, tani i świetnie ożywia rośliny doniczkowe

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także