PoradyLajfhakiZużyte opakowanie zyska drugie życie. Wyczyścisz nim pół domu!

Zużyte opakowanie zyska drugie życie. Wyczyścisz nim pół domu!

Jak do końca wykorzystać pastę do zębów? fot. genialne.pl
Jak do końca wykorzystać pastę do zębów? fot. genialne.pl
03.09.2023 10:05

Jak w użyteczny sposób wykorzystać do końca pastę do zębów? Zrób z resztek genialny produkt czyszczący, który ma zastosowanie na różnych powierzchniach. Z tym trikiem nic się nie zmarnuje!

Każdy z nas zna ten moment, gdy z tubki nie da się już wycisnąć ani grama produktu, więc automatycznie ląduje w koszu. Nie oznacza to jednak, że wewnątrz nie ma już wcale pasty. Jeśli przetniemy tubkę i wydłubiemy trochę szczoteczką, to i tak nie wykorzystamy wszystkiego. Po czasie produkt wyschnie, a całość będzie bezużyteczna. Zanim następnym razem wrzucisz "puste" opakowanie do kosza, przypomnij sobie ten trik na wykorzystanie resztek. Jest bardziej przydatny, niż myślisz!

Jak do końca wykorzystać pastę do zębów?

Zużyta tubka pasty może się jeszcze na coś przydać. W tym triku potrzebujesz nożyczek, którymi poprzecinasz pastę na jednocentymetrowe kawałki. Następnie przetnij jedną krawędź, tak by dało się zebrać jak najwięcej produktu. W rezultacie otrzymujesz sporo listków z pastą, którą można wykorzystać do czyszczenia różnych powierzchni. Sprawdź poniżej, do czego ją wykorzystać!

Obraz

Co można czyścić pastą do zębów?

Jeśli nie liczyć jej pierwotnego przeznaczenia, to pastę można wykorzystywać na różnych powierzchniach w domu. Pierwsza to baterie łazienkowe, które często zachodzą kamieniem i osadem z mydła. Wystarczy, że potrzesz metalową powierzchnię paskiem z odrobiną pasty, a nalot natychmiast się rozpuści. Inna ciekawa opcja to wykorzystanie produktu na zżółknięte podeszwy butów. Wystarczy je natrzeć, następnie pozostawić na kilka minut i przetrzeć zwilżoną gąbką, by usunąć nadmiar pasty. Jeśli przeniesiemy się do kuchni, możemy wykorzystać pastę do odtłuszczania garnków, a także pozbywania się nieprzyjemnego zapachu. Wystarczy natrzeć powierzchnię naczynia wcześniej przygotowanym listkiem, a następnie pozostawić na kilka minut, by substancje czynne miały okazję zadziałać. Jeśli na garnku zaczyna się pojawiać rdza, ją również możesz usunąć za pomocą pasty. W tym wypadku pozostaw okład na kilka godzin, a następnie spłucz wodą, a naczynie będzie jak nowe. Nigdy nie wyrzucaj opakowania po paście, widzisz sam, jak pożytecznie można ją wykorzystać.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także