PoradyZwykły balonik wystarczył, aby raz na zawsze pozbyć się przykrego zapachu z odpływu

Zwykły balonik wystarczył, aby raz na zawsze pozbyć się przykrego zapachu z odpływu

balon do odpływu fot. yoyutube
balon do odpływu fot. yoyutube
Manuel
11.02.2023 11:55

Po co ktoś miałby wkładać balonik do odpływu? Bo dzięki niemu można się raz na zawsze pozbyć przykrego zapachu, jaki czasem się unosi z tego miejsca. A także pozbyć się wszelkich robaków, które czasem wypełzają na zewnątrz.

Śmierdząca sprawa...

W wielu domach i mieszkaniach istnieje problem, o którym nikt nie lubi mówić, bo każdy się za niego wstydzi. Czasem zdarza się, że z odpływu pod prysznicem lub w innym miejscu łazienki wydobywa się bardzo przykry zapach. Pozbycie się go najczęściej nie jest proste, o ile jest w ogóle możliwe. Nieraz wymaga to bardzo dużego nakładu czasu i pracy, bo nie wiadomo gdzie w instalacji kanalizacyjnej dokładnie leży problem.

Zupełnie innym, ale równie przykrym zmartwieniem są robaki wypełzające czasem na powierzchnię z odpływu. Najczęściej są to karalucha, ale zdarzają się i inne paskudztwa. W pewnym stopniu te problemy są powiązane, bo nieraz po tym, jak się najpierw pojawi przykry zapach, to niedługo potem pojawiają się robale. Tymczasem oba te problemy można bardzo łatwo wyeliminować i to bez wielogodzinnego grzebania w rurach, czy innej partii naszej instalacji. Wystarczy bowiem, że zdasz się na prostą, sprytną sztuczkę z balonikiem

Włóż zwykły balonik do odpływu i raz na zawsze pozbędziesz się tego problemu

Wszystko czego potrzebujesz to 1 zwykły balonik lub kilka takich oraz nożyczki. Dobrze również, gdyby balonik był jakiegoś neutralnego koloru, albo pasował swoim odcieniem do innych elementów w łazience. Najpierw zbliż się do odpływu,  którego ulatnia się nieprzyjemny zapach i podnieś jego kratkę. Teraz weź balonik i odetnij obydwa jego końce.

balonik do odpływu, fot. come cucinare/youtube
balonik do odpływu, fot. come cucinare/youtube

A następnie naciągnij balonik z jednej strony na kratkę od odpływu. Powinieneś otrzymać szeroki dysk zakończony spiczastym lejkiem, jak na zdjęciu poniżej:

balonik do odpływu, fot. come cucinare/youtube
balonik do odpływu, fot. come cucinare/youtube

Tak spreparowaną kratkę umieść znowu na zamknięciu odpływu. I to już wszystko! Odtąd już nie będziesz się musiał martwić o nieprzyjemne zapachy wydobywające się z rur kanalizacyjnych. Ani też o robale, które mogłyby stamtąd wypełznąć. Balonik bowiem sprawi, że żaden zapach nie przedostanie się do góry na powierzchnię. Nie przejdzie przez niego też żaden robal. Z drugiej strony ze względu na lejek, którym kratka odpływu jest teraz zakończona woda bez problemu przez nią przepłynie. Choć może oczywiście robić to nieco wolniej niż do tej pory.

Jeśli masz lodówkę starszą niż 5 lat, zrób test szczelności. Może mieć wpływ na rachunki!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także