PoradyLajfhakiŻyciowe triki, które przydadzą się każdemu z nas!

Życiowe triki, które przydadzą się każdemu z nas!

Życiowe triki, które przydadzą się każdemu z nas!
04.02.2022 07:32, aktualizacja: 04.02.2022 10:01

Kto nie uwielbia superbohaterów, którzy ratują świat? Każdy by chciał mieć ich super moce... Ale są wokół nas zwykli ludzie, którzy potrafią być bohaterami codziennych sytuacji. Wiedzą, jak uchronić się przed nieoczekiwanym kichnięciem w trakcie rodzinnego obiadu i są w stanie naprawić zepsuty zamek błyskawiczny. Umieją nawlec igłę szybciej niż możesz mrugnąć. To są super moce, których naprawdę potrzebujemy, więc patrzmy i uczmy się.

#1 Zapominasz, czy zamknąłeś drzwi

Ten problem dotyczy każdego z nas. Ale jest na to sposób! Spróbuj powiedzieć coś na głos, zaśpiewaj lub zrób coś charakterystycznego, zamykając drzwi lub wykonując inne rutynowe czynności. Kiedy będziesz się znowu zastanawiać, czy zamknąłeś drzwi lub czy wyłączyłeś żelazko, przypomnij sobie, czy powiedziałeś lub zaśpiewałeś swoją ulubioną formułkę. Będziesz wtedy miał pewność, że zrobiłeś to, co sobie próbujesz przypomnieć. Wiedz, że powiedzenie lub zrobienie czegoś zabawnego zwiększa szanse na zapamiętanie każdej rutynowej czynności.

freepik.com
freepik.com

#2 Masz problem z nawleczeniem nitki

Znowu nie możesz nawlec igły? Wykorzystaj starą szczoteczkę do zębów. Połóż na niej nitkę i wciśnij w nitkę igłę. Włoski szczoteczki przepchną nitkę przez ucho igły.

imgur.com
imgur.com

Sposób jest przedstawiony na filmiku poniżej...

#3 Potrzebujesz pęsety?

Zdarza się, że trzeba chwycić taki drobiazg, którego palcami nie złapiemy. Wykorzystaj wtedy 3 monety. Ułóż je jedna na drugiej tak, aby środkowa moneta była trochę cofnięta i będziesz mógł już chwycić każdy drobiazg!

i.redd.it
i.redd.it

#4 Kiedy się dławisz, a nikogo nie ma w pobliżu

Bardzo cenna informacja, którą warto przekazać dalej. Jeśli się dusisz, bo się czymś zadławiłeś, a nie ma nikogo, kto mógłby wykonać chwyt Heimlicha, stań "na czworaka". Następnie gwałtownie podnieś ręce do przodu jednocześnie prostując nogi. Chodzi o to, abyś upadając, uderzył zdecydowanie brzuchem w podłogę. Jest to alternatywa do chwytu Heimlicha. Staraj się podczas tej czynności trzymać wysoko brodę, żeby jej nie skaleczyć.

youtube.com
youtube.com

Obejrzyj filmik poniżej:

#5 Sposób na przechowanie kluczyków

Idziesz pobiegać albo wychodzisz gdzieś na chwilę. Zabierasz ze sobą tylko klucze od domu albo kluczyki od samochodu. Ale boisz się, że je zgubisz... Zabierz też gumkę recepturkę! Obwiążesz nią kieszeń z kluczykami.

i.redd.it
i.redd.it

#6 Jak uniknąć czkawki

Nie jest to przyjemna przypadłość. Naucz się więc, jak jej unikać.

Weź głęboki wdech przez usta.

Przełknij ślinę dwa razy.

Wypuść powoli powietrze przez nos.

Czkawka powinna minąć, jeżeli zrobisz to prawidłowo.

freepik.com
freepik.com

#7 Gdy masz zatkany nos

Męczy Cię zatkany nos? W takim razie potrzebujesz kilku wysokich poduszek. Połóż na nich głowę bokiem tak, aby zatkana dziurka była po przeciwnej stronie do poduszki. To pozwoli odetkać zatkany nos w krótkim czasie.

freepik.com
freepik.com

#8 Zamek błyskawiczny

Tobie lub dziecku wypiął się zamek błyskawiczny? Możesz go prosto naprawić przy pomocy widelca.

gfycat.com
gfycat.com

#9 Chcesz kichnąć, ale nie wypada

Jesteś w towarzystwie, a kręci Cię w nosie i... zaraz kichniesz! Dociśnij wtedy mocno palec do podstawy nosa nad górną wargą. W ten sposób aktywujesz receptory nerwowe, które przechwycą sygnał powodujący kichanie, który jest wysyłany przez twój mózg.

freepik.com
freepik.com

#10 Twarde masło

Masz niespodziewanych gości, a masło w lodówce? Nic nie szkodzi. Wyjmij tarkę i zetrzyj na niej masło. Zaskoczysz gości uroczymi maślanymi wiórkami. Masło będzie dzięki temu idealne do smarowania chleba.

pixabay.com
pixabay.com
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także