PoradyLajfhaki1 składnik uratuje każdą oklapniętą lawendę. Teraz moja rabata robi wrażenie!

1 składnik uratuje każdą oklapniętą lawendę. Teraz moja rabata robi wrażenie!

sposób na oklapniętą lawendę, fot. Youtube/OverdevestNurseries
sposób na oklapniętą lawendę, fot. Youtube/OverdevestNurseries

17.07.2023 16:16, aktual.: 17.07.2023 18:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Lawenda to piękna i wyróżniająca się fioletowym kolorem roślina. Kojarzy się przede wszystkim z Prowansją, chociaż i w naszych ogrodach cieszy się popularnością. Jeśli również ją hodujesz, być może przyda ci się sposób na oklapniętą lawendę — dzięki niemu zawsze będzie pięknie kwitnąć.

Zdarzyć się może, że pomimo pielęgnacji lawenda oklapnie. Jeśli jesteś początkującym ogrodnikiem, nie przerażaj się. To nie oznacza, że twoja roślina jest już spisana na straty. Oto nasz patent, dzięki któremu lawenda "stanie na nogi".

Jak pielęgnować lawendę?

A closeup shot of a person holding purple English lavender flowers in his palm on a blurred background
A closeup shot of a person holding purple English lavender flowers in his palm on a blurred background

Sposób na oklapniętą lawendę

Co zrobić, jeśli pomimo zapewnienia jej odpowiednich warunków lawenda oklapła? Zastosuj domowy nawóz, ponieważ zwiędnięcie może wynikać z niedoboru składników odżywczych. Tę odżywkę zrobisz bardzo prosto ze składników, które masz w domu — i to bez użycia jakiejkolwiek chemii. Wystarczą skorupki jajek, które zamiast wyrzucać do kosza, możesz ponownie wykorzystać w zgodzie z ideą zero waste. Po ugotowaniu jajek i ich obraniu, wysusz skorupki lub zmiel je na pył (pamiętaj, że jajka powinny być gotowane w wodzie bez soli!). Gotowy proszek wsyp pod lawendę lub zmieszaj z ziemią w doniczce. W ten sposób dostarczysz roślinie niezbędnych składników, które powoli będzie sobie pobierała z gleby. Lawenda po zastosowaniu tego nawozu będzie pięknie kwitła i zachwycała każdego, kto zawita do twojego ogrodu!

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także