PoradyDomowe trikiSposób na przyjemny zapach w łazience bez użycia odświeżacza

Sposób na przyjemny zapach w łazience bez użycia odświeżacza

Zapach w łazience Fot. Freepik
Zapach w łazience Fot. Freepik
Manuel

14.01.2023 07:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Każda pani domu wie, że utrzymanie stałego, przyjemnego zapachu w łazience to wcale niełatwa sprawa. Zwłaszcza jeśli nie chce się regularnie używać odświeżacza powietrza. Zapach łazienkowy może jednak być przyjemny i jest na to wiele sposobów.

Oto garść sztuczek, które pomogą Ci uzyskać efekt świeżości.

#1 Soda oczyszczona likwiduje i pochłania brzydki zapach łazienkowy

W połączeniu z gorącą wodą świetnie nadaje się do sprzątania właśnie pod kątem usuwania nieprzyjemnych zapachów. Wiele gospodyń uważa ten prosty środek za niezastąpiony. Nawet sama soda pozostawiona w miseczce, skutecznie pochłania nieprzyjemne zapachy, co często jest wykorzystywane w kuchni, np. w lodówce. Ale w łazience tak samo poradzi sobie z brzydką wonią. Należy jednak ją często wymieniać na świeżą.

#2 Magiczna moc wody i płynu do zmiękczania tkanin

Zrób mieszankę z wody i płynu do zmiękczania tkanin, który ma Twój ulubiony zapach i wlej ją do spryskiwacza. Następnie spryskaj nią ręczniki, których najczęściej używasz. Dzięki temu nie tylko staną się miękkie, ale i będą zawsze ładnie pachnieć.

unsplash
unsplash

#3 Suche ręczniki

Jedną z najczęstszych przyczyn przykrych zapachów w łazience są wilgotne ręczniki. Po każdym większym użyciu warto je suszyć poza łazienką, najlepiej na słońcu, dzięki temu nie będą źródłem przykrych zapachów.

Nie przechowuj też wypranych ręczników w łazience. Wygospodaruj na nie miejsce poza tym pomieszczeniem. Panująca w łazience wilgoć spowoduje, że nawet świeże, wyprane ręczniki mogą złapać wilgoć i zacząć pachnieć stęchllizną.

unsplash
unsplash

#4 Mydła aromatyczne zmienią zapach w łazience

Nie tylko dobrze się prezentują i mogą mieć praktyczne zastosowanie, ale mogą także odmienić zapach panujący w Twojej łazience. Wystarczy wyjąć je z opakowania i zostawić w paru miejscach w łazience.

Jeżeli jednak trzymasz wyprane ręczniki na półce czy w szafce łazienkowej, to włóż pomiędzy nie jedną taką kostkę mydła.

unsplash
unsplash

#5 Dodaj detergent do spłuczki

To sprytny i prosty sposób na spłukiwanie zawartości toalety wodą, która będzie ładnie pachniała, a i sam zbiornik spłuczki na tym zyska. Wystarczy nawet Twój ulubiony płyn do płukania tkanin. Można też podziurawić igłą czy ostrzem nożyczek tubkę intensywnie pachniącej mentolowej pasty do zębów i ją wrzucić do spłuczki, a dokładnie w jej narożnik, aby nie blokowała mechanizmu spłuczki.

unsplash
unsplash

#6 Zapach łazienkowy a szczotka do toalety

Szczotka do toalety w prawie każdym domu jest istotnym źródłem przykrego zapachu z przyczyn, których chyba nie trzeba wyjaśniać. Ale nie musi tak być - wystarczy, że do jej zbiorniczka wlejesz czystą wodę i dodasz jakiś olejek aromatyczny. Przedtem dobrze ją wymoczyć w płynie do czyszczenia wc. To też skutecznie zabije zarazki i zlikwiduje przykry zapach.

#7 Domowe odświeżacze powietrza

W ostatnim czasie stało się modne samodzielne przygotowanie domowych odświeżaczy powietrza. Wystarczy do tego ładna butelka, patyczki, woda, alkohol i ulubiony olejek zapachowy.

#8 Czyszczenie cytrynką

Cytryna nie tylko zawiera kwas cytrynowy, który ma właściwości bakteriobójcze. Przeczyszczenie nią wpierw umytych zwyczajnie powierzchni nie tylko zwiększy czystość, ale i nada Twojej łazience zapach świeżości.

#9 Olejki aromatyczne zmienią zapach w łazience

Możesz w strategicznych miejscach łazienki umieścić olejki aromatyczne, których zapach będzie uwalniany przy wykonywaniu zwykłych, codziennych czynności.

unsplash
unsplash

#10 Nie zapomnij o wietrzeniu! To zagwarantuje świeży, ładny zapach w łazience

Każde pomieszczenie warto jest choć raz dziennie wietrzyć i łazienka nie jest tu wyjątkiem. Nic nie zastąpi świeżego powietrza.

unsplash
unsplash
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także