PoradyLajfhakiPlastikowe pojemniki zawsze przechowuj z kawałkiem gazety w środku!

Plastikowe pojemniki zawsze przechowuj z kawałkiem gazety w środku!

Plastikowe pojemniki zawsze przechowuj z kawałkiem gazety w środku!
Katarzyna

28.11.2019 16:10, aktual.: 28.12.2019 19:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chociaż gotowanie to przyjemność, czasami może stać się bardzo stresującym zajęciem. Czasami zdarza się, że w naszej kuchni brakuje korkociągu lub otwieracza do puszek, a przecież nie ma czasu żeby w trakcie przygotowania posiłku pojechać do sklepu! Gotowanie to jedno, a co ze sprzątaniem? Te 12 trików sprawi, że kuchnia stanie się czystym i przyjemnym miejscem.

#1 Używaj miksera bez zabrudzeń

Podczas mieszania mikserem zdarza się, że płynne ciasto rozpryskuje się po całej kuchni. Aby temu zapobiec wystarczy, że zrobisz niewielką dziurkę w papierowym talerzyku, a następnie przełożysz przez nią mieszadło od miksera.

#2 Otwórz puszkę używając łyżki

Możesz również otrzymać dawki bez otwieracza do puszek. Blacha jest zazwyczaj gruba na pół milimetra, więc bez problemu możesz odchylić ją przy pomocy łyżki. Przyłóż ją do krawędzi, a następnie rozluźnij pokrywkę.

#3 Odkręć butelkę wina przy pomocy klucza

Możesz również otworzyć butelkę z plastikowym korkiem bez korkociągu, najpierw wywiercając klucz pod korkiem. Następnie delikatnie przekręć korek i pociągnij klucz w górę podczas obrotu, aby korek wyskoczył z butelki.

#4 Nalewanie herbaty bez wylewania

pixabay.com
pixabay.com

Nalewając herbatę do filiżanki, zdarza się że kilka kropel zawsze spłynie po naczyniu i spadnie na obrus. Nigdy więcej się to nie stanie jeśli nakleisz kawałek taśmy klejącej na dziobek dzbanka.

#5 Zmieść dwie miseczki w mikrofalówce

Jeśli chcesz jednocześnie podgrzać dwie miski w kuchence mikrofalowej, jednak nie mieszczą się one obok siebie, możesz użyć kubka, dzięki czemu bez problemu przygrzejesz dwie porcje jednocześnie.

#6 Użyj spinaczy do bielizny, jedząc pałeczkami

Jeśli masz problemy z jedzeniem pałeczkami, spinacz może Ci pomóc. Usuń metalową sprężynę i włóż w nią pałeczki. W ten sposób pałeczki zostaną w tym samym miejscu i będą łatwiejsze w obsłudze.

#7 Wyczyść płytę gofrownicy

@peter_mc_greats
@peter_mc_greats

Aby łatwo i skutecznie wyczyścić gofrownice, najpierw ją podgrzej (co sprawi, że tłuszcz zacznie się rozpuszczać). Następnie dodaj "ciasto" przygotowane z 3 łyżek mąki kukurydzianej oraz 3 łyżek wody. Z powstałej mieszaniny upiecz gofry - skrobia wiąże tłuszcz, a także usuwa okruszki z żeliwa.

#8 Wyczyść butelkę ryżem

Obraz

Umycie wnętrza butelki może być problematyczne jednak wystarczy, że napełnisz naczynie 3 łyżkami niegotowanego ryżu oraz wodą. Zamknij butelkę i potrząśnij. Następnie opróżniasz butelkę i wypłucz ją pod bieżącą wodą.

#9 Czysta młynek do kawy

pixabay.com
pixabay.com

Jeśli w domu pijesz świeżo mieloną kawę, ale masz problem żeby wyczyścić młynek, weź garść ziaren orkiszu. Miękkie ziarno nie uszkodzi młynka, lecz wyczyści go z pozostałości tłuszczu.

#10 Gazeta w Tupperware

Pojemniki Tupperware mogą przesiąknąć zapachem żywności, zwłaszcza gdy plastik ma zadrapania (może wtedy gromadzić wilgoć). Aby usunąć nieprzyjemne zapachy, do środka pudełka włóż zmiętą gazetę. Papier wchłania wilgoć, a tym samym usuwa nieprzyjemne zapachy.

#11 Usuń powietrze z woreczka

Jeśli używasz woreczków do przechowywania żywności w zamrażalniku, pewnie denerwuje Cię powietrze gromadzone w plastikowej torebce. Włóż strunową torebkę do miski z wodą. Nie zamykaj jej do samego końca, lecz zostaw niewielkie miejsce, aby powietrze mogło z niej uciec. Powoli zanurzaj worek pod wodą, a następnie zamknij woreczek. Na koniec osusz torebkę i schowaj do zamrażalki.

#12 Przed smażeniem dodaj trochę mąki

pexels.com
pexels.com

Podczas smażenia tłuszcz często strzela i pozostawia brzydkie ślady. Aby temu zapobiec, przed smażeniem dodaj trochę mąki do oleju. Mąka wiąże wilgoć i zapobiegnie rozbryzgiwaniu się oleju.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także