PoradyLajfhaki3 produkty domowe, które usuną osad i zacieki w zlewie, jak profesjonalne środki

3 produkty domowe, które usuną osad i zacieki w zlewie, jak profesjonalne środki

brudny zlew fot. freepik
brudny zlew fot. freepik

30.07.2023 17:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Masz dość uporczywego osadu z kamienia w zlewie? Brud, który się osadził na jego powierzchni, aż zniechęca do korzystania? Mamy na to domowy sposób bez użycia środków do czyszczenia. Po prostu rozsmaruj szampon w zlewie, a rezultat mocno Cię zaskoczy.

Czyszczenie zlewu wcale nie musi być uporczywe. Odkryliśmy patent, dzięki któremu zrobisz to szybko i oszczędnie. Potrzebny będzie Ci do tego jedynie szampon. To koniec z uciążliwym brudem w zlewie!

Rozsmaruj szampon w zlewie i zapomnij o osadzie

Czyszczenie zlewu tą metodą jest proste i szybkie. Wystarczy, że weźmiesz zwykły szampon do włosów i rozsmarujesz go po jego ściankach. Zadziała lepiej niż silna chemia, która nie tylko może uszkodzić zlew, ale ma też silny zapach, który niekorzystnie działa na układ oddechowy! Szampon będzie o wiele łagodniejszy i przyjemniejszy. Po prostu weź gąbkę do mycia naczyń i nalej na nią kapkę szamponu i delikatnie szoruj zlew. Na koniec opłucz go wodą - będzie lśnił czystością jak nowy!

Jak wyczyścić zlew domowym sposobem? Fot. Getty Images
Jak wyczyścić zlew domowym sposobem? Fot. Getty Images

Jak wyczyścić zlew pastą do zębów?

Kolejnym trik na czysty zlew to pasta do zębów. Nada się ona do wszystkich rodzajów zlewów - jest delikatna, skuteczna i nie uszkadza ich struktury. Dzięki niej usuniesz brud, smugi i kamień. Wystarczy, że wyciśniesz trochę pasty na gąbkę do mycia naczyń i wetrzesz ją w powierzchnię zlewu. Odczekaj kilka minut, a następnie wyszoruj cały zlew. Na końcu opłucz go wodą i wytrzyj do sucha ściereczką – w ten sposób unikniesz powstania plam i zacieków.

Jak wyczyścić zlew domowym sposobem? Fot. Genialne.pl
Jak wyczyścić zlew domowym sposobem? Fot. Genialne.pl

Soda oczyszczona na brudny zlew

Trzeci trik to czyszczenie zlewu za pomocą sody oczyszczonej. To rewelacyjny i uniwersalny środek na wszelkie zabrudzenia! Soda oczyszczona ma wszechstronne działanie, o czym nie raz mogłeś się przekonać. Świetna do pieczenia, ale i czyszczenia. Wystarczy, że wysypiesz sodę oczyszczoną na  zwilżoną powierzchnię zlewu i odczekasz kilka minut. Potem wyszoruj go - soda usunie nawet najtrudniejsze plamy i nie uszkodzi zlewu. Na końcu po prostu spłucz wodą i delikatnie wytrzyj go ściereczką - zlew będzie wyglądał jak nowy ze sklepu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także