PoradyLajfhakiNanieś na gąbkę i przetrzyj zlew. Zacieki i kamień znikną w jedną sekundę

Nanieś na gąbkę i przetrzyj zlew. Zacieki i kamień znikną w jedną sekundę

Jak wyczyścić zlew domowym sposobem fot. getty images
Jak wyczyścić zlew domowym sposobem fot. getty images

25.04.2023 19:54

Kuchenny zlew codziennie pokrywają inne zabrudzenia. Utrzymanie go w czystości wymaga sporo wysiłku. Wiedząc jak wyczyścić zlew domowym sposobem i wykorzystując proste metody sprawisz, że będzie czysty i lśniący każdego dnia.

Nie musisz kupować drogich środków chemicznych, by wyczyścić zlew i zabezpieczyć go przed zabrudzeniami oraz kamieniem. Wystarczy sięgnąć po kilka domowych produktów, by kompleksowo o niego zadbać.

Jak wyczyścić zlew domowym sposobem z pastą do zębów?

Jednym z prostych trików na wyczyszczenie zlewu jest użycie pasty do zębów. Ten preparat dobrze sprawdzi się do wszystkich materiałów. Pasta skutecznie usunie brud, smugi oraz kamień z twardej wody. Wyciśnij trochę pasty do zębów na gąbkę lub ściereczkę. Wetrzyj preparat w powierzchnię zlewu i zostaw na kilka minut. Następnie delikatnie wyszoruj cały zlew. Na zakończenie opłucz go wodą i wytrzyj do sucha ściereczką - w ten sposób unikniesz powstania plam i zacieków.

Jak wyczyścić zlew domowym sposobem? Fot. Genialne.pl
Jak wyczyścić zlew domowym sposobem? Fot. Genialne.pl

Jak czyścić zlew domowym sposobem każdego dnia?

Mycie zlewu na co dzień pozwoli uniknąć powstawania trudnych do usunięcia zabrudzeń. Sposób na utrzymanie go w czystości jest bardzo prosty. Wykorzystaj płyn do mycia naczyń. Dokładnie umyj zlew (w razie potrzeby szorując w miejscach trudniejszych zabrudzeń), a następnie spłucz pianę i wytrzyj powierzchnię suchą ściereczką.

Jak wyczyścić zlew domowym sposobem? Fot. Genialne.pl
Jak wyczyścić zlew domowym sposobem? Fot. Genialne.pl

Jak wyczyścić zlew sodą oczyszczoną?

To jeden z najprostszych sposobów mycia wielu domowych sprzętów. Soda oczyszczona z łatwością usunie brud oraz bakterie również z kuchennego zlewu. Na zwilżoną powierzchnię wysyp sodę oczyszczoną. Odczekaj kilka minut, a następnie wyszoruj zlew. Soda powinna usunąć nawet trudne plamy, nie uszkadzając przy tym powierzchni.

Jak wyczyścić zlew z kamienia domowym sposobem?

Usuwanie kamienia powstającego na zlewie oraz kranie nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Możesz wyszorować okolice odpływu oraz kranu octem lub kwaskiem cytrynowym. Dobrze sprawdzi się również popiół drzewny, który ma właściwości myjące i skutecznie usuwa osad z twardej wody.

Jak wyczyścić zlew domowym sposobem? Fot. Genialne.pl
Jak wyczyścić zlew domowym sposobem? Fot. Genialne.pl

Co zrobić, żeby zlew lśnił?

Mimo regularnego mycia zlew ze stali nierdzewnej nie zawsze prezentuje się tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Powierzchnia jest matowa, a powinna błyszczeć. Na szczęście również to da się załatwić prostym, domowym trikiem. Natrzyj powierzchnię zlewu dowolnym olejem. Możesz to zrobić za pomocą kuchennej szmatki lub papierowego ręcznika. Następnie dokładnie wypoleruj, a powierzchnia zyska piękny połysk. Przy okazji zamaskujesz widoczne na niej rysy.

Triki dzięki którym najlepiej wykorzystasz możliwości Twojej zmywarki

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także