PoradyLajfhaki3 skuteczne triki na pozbycie się zapachu kociego moczu

3 skuteczne triki na pozbycie się zapachu kociego moczu

jak pozbyć się zapachu kociego moczu fot. freepik
jak pozbyć się zapachu kociego moczu fot. freepik

02.09.2023 10:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zdarzyć się może, że mruczek załatwi się poza kuwetą. Jest to dość uciążliwe nie tylko ze względu na przymus sprzątania, ale też i nieprzyjemną woń moczu. Trzeba też uważać na środki czystości, które się używa do czyszczenia. Oto, jak pozbyć się zapachu kociego moczu z mieszkania.

Zapach kociego moczu może naprawdę dać nozdrzom do wiwatu. Niedokładnie wyczyszczony jest szkodliwy dla naszego zdrowia. Zdradzamy trik na to, jak się go pozbyć, by móc swobodnie oddychać.

Jak pozbyć się zapachu kociego moczu?

Każdy właściciel kota wie, że chodzą one swoimi drogami i czasem trudno je zrozumieć, a co dopiero okiełznać. Mimo posiadania kuwety może się zdarzyć mruczkowi, że załatwi swoją potrzebę poza nią. Jest to uciążliwe, szczególnie że zapach kociego moczujest bardzo trudny do usunięcia, a jego intensywność sprawia, że ma się ochotę wyjść z domu. Nie wystarczy tylko zetrzeć kałużę szmatą i umyć podłogę mydłem. Pozbycie się tej nieprzyjemnej woni jest uciążliwe, ale nie oznacza to, że niewykonalne. Odkryliśmy triki, dzięki którym pozbędziesz się tego problemu. Pamiętaj, że zwykłe środki czystości nic tutaj nie wskórają, a jedynie mogą spotęgować problem, dlatego należy wybierać preparaty specjalnie do tego stworzone - jednak trochę kosztują. Na szczęście produkty, które na co dzień masz w szafce kuchennej, możesz wykorzystać do przygotowania domowego środka czystości.

Dlaczego kot przynosi do domu martwą mysz, fot. freepik
Dlaczego kot przynosi do domu martwą mysz, fot. freepik

Domowy sposób na zapach kociego moczu

Produkty te mają szerokie działanie i można z nich zrobić uniwersalne środki czystości. Pomogą ci nie tylko pozbyć się nieprzyjemnego odoru kociego moczu, ale też wyczyścisz nimi podłogę, muszlę klozetową i wiele innych powierzchni. Mowa tu o occie, sodzie oczyszczonej i mące kukurydzianej Oto jak możesz ich użyć:

  • ocet zmieszaj go z wodą w proporcji 3:1. Zadziała neutralizująco na odór kociego moczu, ale też zdezynfekuje osikaną powierzchnię.
  • mąka kukurydziana. Rozsyp trochę mąki na mokrej powierzchni i zaczekaj do wchłonięcia przez nią zapachu. Następnie odkurz ją, zapach kociej uryny powinien zostać zneutralizowany.
  • soda oczyszczona. Użyj jej, podobnie, jak mąkę kukurydzianą, ale nie odkurzaj od razu, a zostaw na kilka godzin. Możesz też zrobić z niej uniwersalną pastę do czyszczenia, mieszając z wodą.
kot nie śpi w nocy fot. freepik
kot nie śpi w nocy fot. freepik
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także