Porady4 patenty na to, jak usunąć plamy z trawy domowymi sposobami. Ubrania będą jak nowe

4 patenty na to, jak usunąć plamy z trawy domowymi sposobami. Ubrania będą jak nowe

4 patenty na to, jak usunąć plamy z trawy domowymi sposobami. Ubrania będą jak nowe
Manuel

21.06.2022 12:40

Jeśli zastanawiasz się, jak usunąć plamy z trawy, nie używając przy tym chemicznych odplamiaczy to mamy dla Ciebie najlepsze domowe sposoby. Są one równie skuteczne, a przy tym bardziej przyjazne dla środowiska i portfela.

pinterest
pinterest

Jak usunąć plamy z trawy - najskuteczniejsze domowe sposoby

Im szybciej spróbujesz usunąć plamę z trawy, tym większe prawdopodobieństwo, że odniesiesz sukces. Gorzej jeśli takie plamy są na ubraniu już przez kilka dni. Wtedy może być dużo trudniej, ale zawsze warto spróbować naturalnych metod (zanim sięgnie się po najmocniejsze odplamiacze). Oto 4 najskuteczniejsze, przyjazne dla środowiska środki.

#1 Mydło galasowe

freepik
freepik

Mydło galasowe zawiera tylko naturalne składniki i środki piorące. Bazuje na wyciągu z wołowego woreczka żółciowego (tzw. galas) i olejach (kokosowy, palmowy). Jest ono przy tym w pełni bezpieczne dla człowieka, dlatego często wykorzystuje się je do pielęgnacji ubrań dzieci.

Aby za jego pomocą wyczyścić plamę z trawy, najpierw zwilż mydło wodą. Następnie wetrzyj je w plamę. Do pocierania możesz użyć  np. szczoteczki do zębów (ale tylko w przypadku niektórych mocniejszych tkanin, takich jak jeansy). Posmarowaną mydłem plamę, pozostaw  na 15 minut, spłucz letnią wodą z kranu, a następnie wrzuć od razu do pralki i normalnie wypierz. Powtórz ten proces w razie potrzeby.

#2 Pasta do zębów

freepik
freepik

Szukaj pasty do zębów z mentolem lub substancjami wybielającymi. Te składniki, które sprawiają, że zęby znów stają się białe, mogą spowodować, że plamy z trawy znikną. Pamiętaj jednak, żeby stosować tę metodę tylko na białych materiałach! Aby pozbyć się plamy, dokładnie wetrzyj pastę do zębów w poplamioną tkaninę i pozostaw na 10-15 minut. Następnie wypłucz ubranie letnią wodą i wypierz w pralce.

#3 Sok z cytryny

freepik
freepik

Cytryny mają lekkie działanie wybielające, co pomaga w usuwaniu plam z tkanin. Rozprowadź sok ze świeżej cytryny na plamie z trawy i pozostaw na około pół godziny. Następnie włóż poplamione ubranie do pralki i wypierz.

#4 Ocet

freepik
freepik

Ocet jest, wraz z kwaskiem cytrynowym i sodą oczyszczoną, jednym z najlepszych domowych środków, które odpowiednio użyte mogą zastąpić prawie wszystkie chemiczne środki czyszczące. Aby jednak nie uszkodzić tkaniny lub koloru, ocet należy stosować tylko do mocnych tkanin, takich jak jeans.

Jak pozbyć się plamy z trawy za pomocą octu? Nalej go trochę bezpośrednio na plamę i delikatnie wmasuj w tkaninę. Pozostaw ubranie na 15 minut, a następnie wypierz w pralce. W razie potrzeby powtórz czynność.

freepik
freepik

Masz jakieś własne sposoby na to jak usunąć plamy z trawy za pomocą tego, co większość z nas ma już w domu? Podziel się z nami na naszym Facebooku

A jeśli masz problem z żółtymi plamami, to kilka skutecznych tricków znajdziesz tutaj.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także