PoradyLajfhaki5 przypadków, kiedy przyciągasz do siebie więcej komarów niż inni

5 przypadków, kiedy przyciągasz do siebie więcej komarów niż inni

kogo gryzą komary fot. freepik
kogo gryzą komary fot. freepik

10.06.2023 15:51

Pewnie nie raz przeszło ci przez myśl, jak to jest, że jedne osoby bardziej gryzą komary, a inne nie? Powodów, dlaczego tak się dzieje, jest wiele. I okazuje się, że możesz temu zaradzić bez używania sprayów na komary czy innych preparatów. Dowiedz się, kogo gryzą komary i co zrobić?

Każdego roku latem jest prawdziwy wysyp komarów. Ich ugryzienia pozostawiają nieprzyjemny ślad i swędzenie. Nie jest to coś, co chciałbyś odczuwać. Dlatego dowiedz się, czego unikać, aby komary nie atakowały cię w okresie letnim.

Ugryzienia komarów, czyli wakacyjne utrapienie

Kiedy tylko robi się ciepło, zachęca nas to do spędzania czasu w ogrodzie. Niestety o ugryzienie przez komara wtedy nietrudno. Nie jest to przyjemne, szczególnie że ślad mocno swędzi, a my nie możemy przestać się drapać. To zaburza cały urok relaksowania się na świeżym powietrzu. Mylnie mówi się, że to komary gryzą - te wolą pyłek kwiatowy. Krwiopijne są komarzyce, które potrzebują białka z krwi do znoszenia jajek. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego komary gryzą ciebie bardziej od innych - znamy odpowiedź.

jaką grupę krwi komary lubią najbardziej, fot. gettyimages
jaką grupę krwi komary lubią najbardziej, fot. gettyimages

Kogo gryzą komary? Oto typy!

Oto lista powodów, dla których komary mogą bardziej lecieć do ciebie niż do innych.  Sprawdź, czy któryś pasuje do ciebie:

1.Masz podwyższoną temperaturę ciała

Komary lubią kąsać osoby z podwyższoną ciepłotą ciała. Taką mają: dzieci, kobiety podczas owulacji, młodzi mężczyźni - są dla tych owadów prawdziwym przysmakiem.

2. Jesteś na powietrzu w trakcie pełni

Okazuje się, że pełnia działa nie tylko na wilkołaki, ale również na komary! Wykazano naukowo, że stają się one o wiele bardziej aktywne właśnie w czasie pełni i to o 500 procent! Dlatego, jeśli widzisz okrągły księżyc, lepiej zostań w domu.

3. Pijesz alkohol

Komary chcą się napić razem z tobą, jednak w ich przypadku - twojej krwi. Podczas spożywania przez ciebie alkoholu wydychasz więcej dwutlenku węgla, a to jest niczym wabik na komary.

4. Masz grupę krwi 0

Odkryto, że grupa krwi nie jest bez znaczenia. Komary uwielbiają kąsać osoby posiadające grupę krwi 0. Na drugim miejscu są osoby z grupą krwi B, a potem A. Co więcej, udowodniono, że 85% osób wysyła sygnały chemiczne odbierane przez komary, informujące je o posiadanej grupie krwi.

5. Nosisz ciemne ubrania

Komary przyciąga ciemny kolor. Dlatego jesteś bardziej podatny na ich ugryzienia, jeśli nosisz ubrania czarne, granatowe bądź czerwone.

komary i mrówki w ogrodzie fot. getty images
komary i mrówki w ogrodzie fot. getty images
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także