PoradyLajfhaki5 rzeczy, za które na plaży zapłacisz mandat od 500 do nawet 1500 zł

5 rzeczy, za które na plaży zapłacisz mandat od 500 do nawet 1500 zł

mandat na plaży fot. freepik
mandat na plaży fot. freepik

02.07.2023 13:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jedni wolą piesze wycieczki i aktywny wypoczynek, inni nie schodziliby przy ładnej pogodzie z plaży. Są jednak pewne rzeczy, których nigdy nie powinniśmy na niej robić. Zobacz, za co grozi mandat na plaży.

W okresie letnim trudno znaleźć wolne miejsce na plaży. Najczęściej natykamy się na szlaki parawanów i multum wypoczywających wczasowiczów. Nie oznacza to, że możemy robić tam samowolkę. Są rzeczy, za które możemy zostać surowo ukarani. Dowiedz się, co jest zabronione.

Czego nie wolno robić na plaży?

Ciepła pogoda i przyjemne orzeźwiająca woda tylko kuszą, aby wylegiwać się na rozgrzanym piasku. Plaża to miejsce publiczne i przebywanie na niej podlega odpowiednim przepisom. Nie powinniśmy zapominać o tym, wygrzewając się w promieniach słońca. Przepisy te są niezbędne do zachowania porządku i bezpieczeństwa na plaży, szczególnie w sezonie, kiedy relaksują się na niej tysiące ludzi. Niektóre z tych przepisów są oczywiste, jak choćby zakaz śmiecenia, czy załatwiania na  niej potrzeb fizjologicznych, inne zaś mogą nieco zaskoczyć. Jak wyglądają wspomniane zakazy?

Obraz

Za co można dostać mandat na plaży?

Oto 5 głównych przepisów, które należy przestrzegać na publicznej plaży. Za ich złamanie czeka cię grzywna nawet do 1500 zł! Dlatego lepiej tego uniknąć i zaoszczędzić te pieniądze na kolejny wyjazd.

Chodzenie po wydmach. Wydmy to pas nabrzeżny, który chroni brzeg przed negatywnym wpływem morskich fal. Zniszczenie ich grozi karą nagany lub grzywną w kwocie 1000 zł - to cena jak za 5-dniowy pobyt nad morzem!

Wjeżdżanie samochodem na plażę. Jest kategoryczny zakaz wjazdu aut i motorów na plażę - nie dotyczy to jedynie służb ratunkowych i WOPR-u. W niektórych wypadkach można otrzymać zezwolenie na wjazd na plażę. A mandat za złamanie zakazu to nawet 500 zł.

Grillowanie na plaży. Jest to dla niektórych zaskakujące, jednak imprezy z grillem w tle mogą skończyć się wezwaniem policji i upomnieniem. Nie jest to zakazane, ale może nie spodobać się innym plażowiczom. Za takie wykroczenie możesz dostać 500 zł mandatu.

Miłosne uniesienia. Zabrania się też obscenicznych scen na plaży. Dlatego, jeśli czujesz chęć na miłosne uniesienia, lepiej wróć do hotelu. Inaczej może spotkać cię niemała kara ze strony wezwanych służb.

Opalanie się nago. Możesz zostać ukarany również za opalanie się nago. Jeśli chcesz poczuć zew wolności i zrzucić ubrania, lepiej wybierz się na plażę nudystów, wtedy unikniesz mandatu, który może wynieść nawet 1500 zł!

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także