PoradyLajfhakiZmniejszysz utratę ciepła nawet o 50%! Wyższa temperatura bez ogrzewania

Zmniejszysz utratę ciepła nawet o 50%! Wyższa temperatura bez ogrzewania

Sposoby na zmniejszenie straty ciepła Fot. Freepik
Sposoby na zmniejszenie straty ciepła Fot. Freepik

15.10.2022 19:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zbliżają się zimne dni i noce. Jesień i zima zafundują nam dawkę naprawdę niskich temperatur. Warto już teraz pomyśleć o tym, co zrobić, aby utrzymać ciepło w domu. Jeśli zastosujesz tych kilka sposobów, to zmniejszysz swoje rachunki za ogrzewanie. Przeczytaj i spraw, aby najbliższe miesiące były choć trochę cieplejsze!

Sposoby na zmniejszenie straty ciepła w domu

Różni eksperci stali się ostatnio dość popularni, a to ze względu na to, że wyszli naprzeciw obawom ludzi na całym świecie. Często publikują coś, dzięki czemu wielu z nas odetchnęło z ulgą. Co to takiego? Ich sprawdzone sposoby na zatrzymanie ciepła w domu. Są tanie i nie wymagają użycia energii.

Obraz

Przestaw meble w odpowiedni sposób

Rozejrzyj się w swoich pomieszczeniach i skontroluj, czy Twoje grzejniki nie są zastawione łóżkiem, szafą, regałem, czy innym dużym meblem. To blokuje rozprowadzanie ciepła.

Ustaw też swoje łóżko jak najdalej od okna, najlepiej w rogu, ale wewnętrznej ściany. Jeśli będziesz spał otoczony dwoma ścianami wewnętrznymi, na pewno będzie Ci w nocy cieplej.

Co zrobić, aby utrzymać ciepło w domu? Zadbaj o szczelną izolację okien

Warto zainwestować w porządne uszczelki, by później móc oszczędzić na rachunkach za ogrzewanie. Szkoda, jeśli ciepłe powietrze ucieka przez nieszczelne okna. Polecają też zaizolować okna zwykłą folią bąbelkową. Wystarczy spryskać szybę i nałożyć taką folię. Eksperci śmiało twierdzą, że pozwoli to zmniejszyć opłaty za energię nawet o 20% w przypadku okien z podwójną szybą, a w przypadku pojedynczej szyby - nawet o 50%!

Przestań suszyć ubrania na kaloryferach

Oczywiście, jest to świetny sposób na szybsze wysuszenie prania, ale w kwestii oszczędności na ogrzewaniu efekt jest odwrotny! Może to generować dużo większe kwoty, ponieważ zaburzona jest wtedy cyrkulacja ciepła. Zamiast tego po prostu postaw suszarkę z praniem przy oknie.

Sprawdź, czy Twoje kaloryfery są odpowietrzone

Eksperci przypominają, że jest to bardzo częsta przyczyna niewystarczającej pracy grzejników. Jeśli gromadzi się w nich powietrze, to niemożliwa jest prawidłowa cyrkulacja gorącej wody, co ma skutek w wyższych rachunkach. Przeczytaj więc, Odpowietrzanie kaloryfera jest prostsze niż myślisz. Sam sobie poradzisz!

Sposoby na zmniejszenie straty ciepła Fot. Freepik
Sposoby na zmniejszenie straty ciepła Fot. Freepik

Spraw sobie dywan

Dobrej jakości dywan zadba o ciepło Twoich stóp. Ten element nie tylko pomoże zatrzymać ciepło w domu, ale będzie też stylowym dodatkiem do wnętrza.

Znasz już sposoby na zmniejszenie straty ciepła, ale sprawdź jeszcze trik, który Ci w tym pomoże.

Jak ogrzać pokój bez prądu i gazu? Będzie cieplej o parę stopni za jedyne 20 zł

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także