PoradyLajfhaki7 miejsc wstydu w każdym domu. Tam roi się aż od kurzu

7 miejsc wstydu w każdym domu. Tam roi się aż od kurzu

miejsca które zapominamy posprzątać, fot. Getty Images
miejsca które zapominamy posprzątać, fot. Getty Images

06.09.2023 13:25

Istnieją takie miejsca, których notorycznie nie sprzątamy. Przypominamy sobie o nich w momencie, gdy warstwa brudu jest już bardzo pokaźna. Poniższa lista będzie twoją przypominajką przy następnym rutynowym sprzątaniu.

Kiedy wchodzisz do jakiegoś pomieszczenia, z góry widzisz czy coś wymaga uporządkowania: sterta naczyń w zlewie, czy góra rzeczy do prasowania aż krzyczy, by się nią zająć. Co jednak z zakamarkami, które nie są widoczne na pierwszy rzut oka? Najczęściej o nich zapominasz, a to duży błąd.

Sprzątanie w domu to ciągła walka

W domu jest wiele miejsce, które są często pomijane w ogólnym sprzątaniu, a co za tym idzie o wiele trudniej je doczyścić gdy mocno zajdą brudem. Sprawdź poniższą listę i zrób rachunek sumienia. Czy zawsze pamiętasz o tych przestrzeniach? Jeśli nie, musisz koniecznie sprawdzić je przy następnym "wielkim sprzątaniu".

Gloves. Close up picture of female hands taking on gloves
Gloves. Close up picture of female hands taking on gloves

Miejsca, które zapominamy posprzątać

Poniżej znajdziesz siedem miejsc, które wymagają szczególnej uwagi. Często o nich zapominasz, a brud wręcz uwielbia się w nich zbierać. Gdy przypadkowo się na nie natkniesz, możesz doznać ciężkiego szoku.

  • Przestrzenie pod meblami — nieważne czy to kanapa, szafa czy łóżko. Meble trzeba odsuwać i porządnie odkurzyć zakamarki. W takich szparach kurz zbiera się w ekspresowym tempie.
  • Ściany i listwy — przestrzeń za zasłoną czy meblami przyciąga kurz. Nie mówiąc już o pająkach, które uwielbiają tak przebywać.
  • Krawędzie ramek, figurek i wazonów — cienka warstwa kurzu po pewnym czasie może stać się pokaźnym kożuchem. Są to tak zwane "kurzołapy".
  • Wentylacja — kratka wentylacyjna powinna być przecierana od czasu do czasu, by nie doszło do zatorów i problemu z przepływem powietrza.
  • Podłogi w szafach — najczęściej wrzucamy tam ubrania, buty i dodatki, po czym zapominamy, że na dnie mebli zbierają się śmieci. Warto je odkurzyć raz, na jakiś czas.
  • Zapchany worek w odkurzaczu — od czasu do czasu zaglądaj do urządzenia. Worek szybko się napełnia, a wewnątrz może rozwijać się pleśń.
  • Zakurzone rośliny — liście roślin potrzebują częstego przecierania z kurzu. Usuniesz denerwujący pyłek i pomożesz swojej roślince.
Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także