×

Jak ułożyć kwiaty w wazonie? Trik z taśmą sprawia, że będą wyglądać jak kompozycja od florystki

Jak ułożyć kwiaty w wazonie? Prosty trik z taśmą sprawi, że nawet amatorzy zrobią zachwycający bukiet. Kursy florystyczne nie będą potrzebne, by pięknie ozdobić dom.

Jak ułożyć kwiaty w wazonie? Najłatwiejszy sposób

Przed układaniem kwiatów należy odpowiednio je przygotować. Łodygę trzeba oczyścić z liści na około 2/3 wysokości. Zanurzona w wodzie część rośliny nie powinna mieć gałązek, liści lub kolców. Przyśpieszają one gnicie, które sprawia, że bukiet zwiędnie szybciej.

Jak ułożyć kwiaty w wazonie?

Taśmę klejącą trzeba pociąć na kawałki dłuższe niż średnica wazonu. Nalać do niego wodę i osuszyć krawędzie. Następnie, z pociętej taśmy trzeba wykonać siatkę na szczycie wazonu. Otwory nie mogą być za małe, żeby łodygi kwiatów mogły przez przejść.

Jak ułożyć kwiaty w wazonie?

Kwiaty należy wkładać równomiernie do każdej dziury w siatce. Dzięki taśmie bukiet trzyma kształt i nie wymaga związywania. To najprostszy sposób na stworzenie kompozycji w wazonie.

Jak zrobić kompozycję z kwiatów?

Podczas wymiany wody należy uważać, by nie dostała się do krawędzi wazonu. Jeśli tak się stanie, siatka zacznie się rozpadać.

Kompozycja z kwiatów w okrągłym wazonie. Pomysł na pływający bukiet

Okrągłe wazony są jedne z najtrudniejszych dla tworzenia kompozycji. Jednak istnieje jeden prosty patent na pływający bukiet. Potrzebna jest folia bąbelkowa i kwiaty. To świetna kompozycja na wykorzystanie lekko zwiędniętych kwiatów.

Pływająca kompozycja w kwiatów

Łodygi kwiatów należy przyciąć na około 3-4 centymetry. W okrągłych kawałkach foli, o szerokości główki kwiatów, trzeba zrobić dziurki. Przeciągnąć przez nie łodygi. Wazon kulę napełnij do połowy i ułóż kwiaty w pływający bukiet.

Jak ułożyć kwiaty w wazonie?

Jak ułożyć kwiaty w wazonie i gąbce? W naszym najnowszym filmiku pokazujemy inspiracje na proste kompozycje kwiatowe

Co zrobić, by kwiaty w wazonie stały dłużej?

Usuwanie liści z łodygi to nie jedyny zabieg, który wydłuży żywotność bukietu. Końcówki łodygi należy ścinać pod kątem 45 stopni co 2-3 dni. Dzięki temu kwiaty mogą pobierać więcej wody.

Wodę w wazonie trzeba wymieniać codziennie, ponieważ w wazonie gromadzą się bakterie i pleśń. Często wymieniana woda sprawi, że bukiet nie będzie gnić.

Do wody można dodać cukier, aspirynę, ocet lub wybielacz. Cukier działa odżywczo. Aspiryna chroni bukiet przed namnażaniem się bakterii. Ocet i wybielacz działa grzybobójczo.

Może Cię zainteresować

zamknij