PoradyLajfhakiA ty kiedy myjesz włosy? Pora dnia ma fundamentalny wpływ na ich kondycję!

A ty kiedy myjesz włosy? Pora dnia ma fundamentalny wpływ na ich kondycję!

Kiedy myć włosy? Fot. Gettyimages
Kiedy myć włosy? Fot. Gettyimages
30.03.2023 13:00

Rano czy wieczorem? Codziennie czy co dwa dni? Szampon rozcieńczony czy nie? Kiedy myć włosy i w jaki sposób to robić, aby im nie zaszkodzić? Fryzjerzy nie umieją dojść do konsensusu. My w końcu znaleźliśmy jednoznaczną odpowiedź!

Jedna grupa "włosomaniaków" sądzi, że im częściej myjemy włosy, tym bardziej się przetłuszczają. Inni zaś są przekonani, że to zupełne brednie, a włosy powinno się myć zawsze wtedy, kiedy tego potrzebują. Które stanowisko zająć? Komu wierzyć i kto ma rację? Cóż, tak naprawdę to nie częstotliwość mycia ma znaczenie.

Jak dbać o włosy?

Przede wszystkim nie łudź się, że skoro reklamowany szampon obiecuje fenomenalne efekty, to faktycznie takie osiągniesz. Choć producent śmiało twierdzi, że ten jeden kosmetyk odbuduje twoje włosy, wypełni ubytki i scali rozdwojone końcówki, mocno mija się z prawdą. Pielęgnacja włosów nie ogranicza się jedynie do użycia "fantastycznego" szamponu. To wymaga podjęcia wielu żmudnych starań, które powinno się zacząć od wprowadzenia jednego nawyku dotyczącego mycia włosów.

  • Skrupulatnie czytaj składy kosmetyków, których używasz – lepiej, żeby nie miały w sobie silikonów, które zamiast odbudowywać włosy, tylko je obciążają. Najlepsze będą te, które są jak najbardziej naturalne.
  • Doprowadź włosy do równowagi PEH — powinny mieć zapewnioną odpowiednią dawkę protein, emolientów i humektantów.
  • Nie zapominaj o solidnym nawilżeniu – aplikuj maski i olejki.
  • Wyrób w sobie nawyk dotyczący ustalenia dokładnej pory mycia włosów.
Hair shampooing and scalp massage. Back view of woman in the shower cabin.
Hair shampooing and scalp massage. Back view of woman in the shower cabin.

Rano czy wieczorem — kiedy myć włosy?

Lubisz wybrać się na relaks w łazience po męczącym dniu? Kąpiel w gorącej wodzie, maseczki na twarz i pielęgnacja włosów — to twój rytuał? Dobrze to przemyśl. Jeśli pomimo usilnych starań twoje włosy nadal są cienkie, łamliwe i pozbawione blasku — są duże szanse, że to wina ich wieczornego mycia. Zanim położysz się spać, nie mają czasu, aby solidnie wyschnąć, więc ocierane o poduszkę po prostu się łamią. Mokre są dużo bardziej podatne na wszelkie uszkodzenia!

Wyjątkiem są jedynie włosy kręcone. Jeśli przed wyjściem z domu o poranku nie masz czasu, aby je umyć, to nic się nie stanie, jeśli zrobisz to dzień wcześniej wieczorem. Pielęgnacja loków jest dosyć czasochłonna, więc nie musisz wstawać wcześniej, aby je wystylizować. Umyj je wieczorem — będą jednakowoż piękne i zachwycające.

Rear View Of Female Taking Shower And Washing Hair
Rear View Of Female Taking Shower And Washing Hair

Wcisnęłam słomkę w odpływ. Rozwiązałam w ten sposób irytujący problem

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także