PoradyUkryta funkcja suszarki, z której korzystają fryzjerki. Dzięki niej włosy są jedwabiście gładkie

Ukryta funkcja suszarki, z której korzystają fryzjerki. Dzięki niej włosy są jedwabiście gładkie

Ukryta funkcja suszarki do włosów. Dzięki niej włosy są gładkie i miękkie
Ukryta funkcja suszarki do włosów. Dzięki niej włosy są gładkie i miękkie
20.12.2022 15:09

Większość osób uważa, że w suszeniu włosów nie ma większej filozofii. Tymczasem to błąd. Istnieje tajemnicza funkcja suszarki do włosów, która pozwoli Ci zadbać o swoje kosmyki.

Jak suszyć włosy, aby były gładkie i lśniące?

Jeśli przeprowadzilibyśmy ankietę, to z pewnością większość osób odpowiedziałaby, że suszy włosy ciepłym strumieniem powietrza. Jednak suszarki są wyposażone również w chłodny nawiew. To ich tajemnicza funkcja, z której mało kto korzysta. Tymczasem właśnie zimne powietrze zamyka łuski włosów i sprawia, że stają się gładsze, a także bardziej podatne na stylizacje.

Obraz

Natomiast suszenie włosów ciepłym powietrzem nie jest już dla nich takie korzystne. Po pierwsze otwiera łuski włosów. W związku z tym czupryna puszy się i wyjątkowo trudno ją wówczas okiełznać.

Jak zapobiec elektryzowaniu się włosów?

Musisz wiedzieć, że ciepły nawiew sprzyja elektryzowaniu się włosów. Wszystko dlatego, że pod jego wpływem powstają dodatnio naładowane ładunki elektryczne. Jednak z tym dobrze poradzi sobie suszarka wyposażona w funkcję jonizacji, która odpowiada za neutralizację ładunków dodatnich. W efekcie włosy stają się gładsze i przestają się elektryzować.

Funkcja suszarki do włosów, fot. Freepik
Funkcja suszarki do włosów, fot. Freepik

Do czego można wykorzystać suszarkę?

Suszarka jest przydatna nie tylko do układania włosów. Dzięki niej doskonale wyczyścisz moskitierę, a także żaluzje, z których dość trudno jest usunąć kurz oraz brud. Suszarkę włącz do prądu i koniecznie ustaw zimny nawiew oraz maksymalną moc. Następnie skieruj strumień powietrza na moskitierę bądź żaluzje i za jego pomocą usuwaj wszelkie zanieczyszczenia. Cały proces przebiegnie bardzo szybko.

Co ciekawe suszarka może się okazać również nieoceniona podczas sprzątania biblioteczki. Na książkach osadza się bardzo dużo kurzu i niestety ciężko jest go skutecznie usunąć. Ale zrobisz to sprawnie za pomocą suszarki. Zimny strumień skutecznie wymiecie cały kurz.

Szybki sposób na wysuszenie butów!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także