PoradyNie bój się zostawić auta na parkingu przy lotnisku. Ceny wcale nie zwalają z nóg

Nie bój się zostawić auta na parkingu przy lotnisku. Ceny wcale nie zwalają z nóg

Auto na parkingu przy lotnisku jest bezpieczniejsze niż pod blokiem. Fot. Getty Images
Auto na parkingu przy lotnisku jest bezpieczniejsze niż pod blokiem. Fot. Getty Images

15.06.2023 17:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zastanawiasz się, czy w czasie urlopu zostawić auto na parkingu przy lotnisku? Wbrew pozorom nie jest to wcale takie drogie, jak wiele osób sądzi. Sprawdziliśmy, jakie korzyści daje to rozwiązanie.

Przygotowania do wakacji to nie tylko zakup biletów na samolot i tworzenie listy atrakcji do zwiedzenia. Kluczowe znaczenie ma również to, w jaki sposób dotrzesz na lotnisko i jak z niego wrócisz. Wyjaśniamy, czego możesz się spodziewać, jeśli zostawisz auto na parkingu przy lotnisku.

Dlaczego warto zostawić auto na parkingu przy lotnisku?

Podróż własnym autem jest zawsze najwygodniejszą opcją. W przypadku podróży lotniczej najbardziej odczujesz to podczas powrotu. Dojazd do portu lotniczego można łatwo zorganizować, korzystając z taksówki lub pomocy znajomych. Z powrotami bywa gorzej, ponieważ loty nie zawsze odbywają się zgodnie z planem, co może powodować liczne komplikacje (jeśli poprosiłeś kogoś, by cię odebrał lub zamierzałeś złapać taksówkę). Jeśli zostawisz auto na parkingu przy lotnisku, po wylądowaniu po prostu je odbierzesz i spokojnie pojedziesz do domu. Równie ważne jest bezpieczeństwo auta. Jeśli zostawisz je pod blokiem na kilkanaście dni, mogą zainteresować się nim złodzieje. Parkingi przy lotniskach są strzeżone, a często również monitorowane, więc samochód będzie tam bezpieczniejszy niż na ogólnodostępnym parkingu w mieście.

Auto na parkingu przy lotnisku jest bezpieczniejsze niż pod blokiem. Fot. Freepik
Auto na parkingu przy lotnisku jest bezpieczniejsze niż pod blokiem. Fot. Freepik

Co oferują parkingi przy lotniskach?

Parking przy lotnisku to nie tylko bezpieczne miejsce do pozostawienia auta na czas wakacji. Część z nich oferuje również dodatkowe usługi.

  • Możesz samodzielnie wybrać miejsce na placu lub pod zadaszeniem, a także dostosować je do wielkości auta (np. vana czy busa).
  • Miejsca na wielu parkingach zarezerwujesz przez internet. Wystarczy skorzystać ze specjalnej wyszukiwarki. Możesz anulować rezerwację bez ponoszenia żadnych kosztów nawet 24 godziny przed planowanym wylotem.
  • Parkingi oddalone od portu lotniczego o kilkaset metrów lub kilka kilometrów zapewniają dojazd pod terminal, a także odbierają swoich klientów po powrocie z wakacji (wystarczy zadzwonić pod specjalny numer).
  • Niektóre obiekty oferują ubezpieczenie od zdarzeń parkingowych oraz warunków atmosferycznych. Dzięki temu zyskujesz zabezpieczenie na wypadek stłuczki czy np. opadów gradu.
  • Parkingi przy lotniskach coraz częściej oferują usługi mycia pojazdów, drobnych napraw czy ładowania akumulatorów.

Ile zapłacisz, zostawiając auto na parkingu przy lotnisku?

Jeśli chcesz zostawić auto na parkingu przy lotnisku, możesz wcześniej porównać ceny w specjalnych porównywarkach internetowych. Przekonasz się, że oferta jest bardzo szeroka. Nawet w okolicy niewielkich portów lotniczych znajduje się zwykle kilka parkingów do wyboru. Ceny są uzależnione od tego, jaką opcję wybierzesz. Najtańsze oferty są dostępne już od kilkunastu złotych za dobę, ale są i takie opiewające na ponad 50 zł za dobę.

Auto na parkingu przy lotnisku będzie czekać na twój powrót z wakacji. Fot. Freepik
Auto na parkingu przy lotnisku będzie czekać na twój powrót z wakacji. Fot. Freepik
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także