PoradyJak rozbudzić się rano? Napoje, które postawią na nogi każdego śpiocha

Jak rozbudzić się rano? Napoje, które postawią na nogi każdego śpiocha

Jak rozbudzić się rano Fot. Freepik
Jak rozbudzić się rano Fot. Freepik

02.08.2022 10:13

Rano wielu osobom ciężko jest wstać z łóżka. Zwłaszcza jeżeli chodzą do pracy na wczesne godziny. Jak rozbudzić się rano? Są na to pewne sposoby.

Dobrym patentem na to, jak szybko wstać na nogi jest zmiana swoich przyzwyczajeń. Kluczową sprawą jest zamiana kawy na zupełnie inny napój.

Co postawi na nogi każdego śpiocha?

Dzień zacznij od szklanki wody. Możesz dodać do niej także sok z cytryny. Woda pita na czczo nawodni organizm po całej nocy oraz poprawi metabolizm. Dodatkowo szybko Cię rozbudzi, poprawi koncentrację i pobudzi Twój organizm do działania.

Dobrą alternatywą jest też woda z imbirem. Kawałek korzenia zalej gorącą wodą i odczekaj chwilę. Taki napar znacznie podkręci Twój metabolizm.

Ikhsan Sugiarto/unsplash
Ikhsan Sugiarto/unsplash

Co pić z rana zamiast kawy?

Czarną herbatę lub kawę możesz zastąpić zieloną herbatą. Wprawdzie ma ona mniej kofeiny, ale działa korzystniej dla organizmu. Oczyszcza go z toksyn, obniża poziom cukru i działa pozytywnie na wątrobę. Możesz pić ją wymiennie z matchą, czyli sproszkowaną zieloną herbatą. Jedna jej filiżanka dostarcza sporo witaminy A i C oraz potasu.

Jak szybko wstać rano?

Pamiętasz jak w dzieciństwie piłeś na śniadanie kakao? Wróć do tego rytuału. Napój ten dostarczy magnes, miedź i żelazo. Dodatkowo wspomaga odporność organizmu i szybko stawia na nogi.

Nica Cn/unsplash
Nica Cn/unsplash

Kawa czy czarna herbata? Co ma więcej kofeiny?

Ciekawy eksperyment przeprowadziła niedawno Fundacja Konsumentów. Jej członkowie wzięli pod lupę kawę i herbatę i postanowili sprawdzić, który napój skuteczniej stawia na nogi. Okazało się, że wypicie 100 ml większości czarnych herbat dostarczy więcej kofeiny, niż taka sama ilość kawy.

Z 13 wybranych marek herbat, najwięcej kofeiny, na 100 ml naparu zawiera, Tetley Intensive BlackTea (73 mg). Natomiast najmniej - Lipton Gold Tea (37,10 mg). Tymczasem na czele kawowego rankingu jest Tchibo Family (57,60 mg). Zawiera ona najwięcej kofeiny w 100 ml naparu. Tymczasem na ostatnim miejscu uplasowała się kawa Dallmayr Prodomo (28 mg).

Już wiesz jak rozbudzić się rano. Przeczytaj pełny raport kawowo-herbacianej bitwy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także