PoradyLajfhakiOdrobina tego produktu z łazienki wystarczy, aby lodówka inox błyszczała jak nowa

Odrobina tego produktu z łazienki wystarczy, aby lodówka inox błyszczała jak nowa

Jak dbać o lodówkę inox?
Jak dbać o lodówkę inox?

03.12.2022 22:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sprzęty ze stali nierdzewnej to bez wątpienia piękna ozdoba każdej kuchni. Ich błyszcząca powierzchnia robi niemałe wrażenie. Jednak co robić, aby właśnie tak wyglądały? Zmatowiałe i porysowane wcale nie wyglądają ładnie. Jak dbać o lodówkę inox, aby nie musieć zasłaniać jej magnesami?

Jeśli będziesz o nią właściwie dbać, przez długi czas będzie wyglądała jak świeżo przywieziona ze sklepu.

Oryginalny wygląd lodówek ze stali nierdzewnej sprawiał, że do tej pory spotykane były raczej w restauracjach i profesjonalnych kuchniach (np. w programach telewizyjnych). Jednak teraz coraz częściej zaczęły gościć i w naszych domach – mają niesamowicie designerski charakter, więc chętniej się na nie decydujemy. Jednak, będąc w ich posiadaniu, należy bardzo uważać, aby ich nie zaniedbać!

Czym czyścić lodówkę inox?

Świetnie sprawdzą się w tym domowe sposoby! Zarówno ocet, soda, sok z cytryny, sól, czy nawet pianka do golenia, dadzą lepsze rezultaty, niż sklepowe żrące detergenty. Podstawowy warunek ich użycia jednak pozostaje niezmienny – do czyszczenia należy używać wyłącznie delikatnych materiałów!

Zapomnij o ostrej stronie gąbki, szczotkach, czy druciakach. Zamień je na miękkie ściereczki lub specjalne czyściki. Jeśli zarysowałbyś lodówkę ze stali nierdzewnej, to nie dość, że brzydko by wyglądała, to jeszcze miałbyś problem z utrzymaniem czystości na jej powierzchni – brud wnikałby w te zarysowania i stawał się niemalże niemożliwy do usunięcia.

Spacious luxury well designed modern grey, beige and white kitchen withdouble sized fridge. Door of electric oven is open
Spacious luxury well designed modern grey, beige and white kitchen withdouble sized fridge. Door of electric oven is open

Jak i czym czyścić lodówkę ze stali nierdzewnej? Te domowe sposoby są najlepsze z najlepszych!

  • Płyn do mycia szyb – spryskaj nim nie lodówkę, a delikatną materiałową ściereczkę, którą następnie poleruj powierzchnię lodówki.
  • Woda z płynem do naczyń – w takiej mieszance zamaczaj ściereczkę, wykręcaj ją i czyść lodówkę.
  • Pianka do golenia – zawarte w niej mydło potasowe jest doskonałym środkiem czyszczącym! Rozprowadź ją dokładnie na całej powierzchni i odczekaj kilka minut, aby składniki dobrze wniknęły w zabrudzenia. Po tym czasie – za pomocą miękkiej gąbki – przecieraj lodówkę okrężnymi ruchami. Po skończonej pracy zbierz resztki pianki ręcznikiem papierowym i wypoleruj powierzchnię.

Poznaj też 6 domowych sposobów na skuteczne czyszczenie stali nierdzewnej, które zostaną z Tobą na długo! Stawiaj na naturalne detergenty, a sprzątanie stanie się szybsze, prostsze i przyjemniejsze!

11 trików kuchennych, których używają szefowie kuchni - pochwal się nimi przed znajomymi, a na pewno zrobisz duże wrażenie!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także