PoradyPsychologiaCo widzisz na zdjęciu? Pierwsza myśl mówi o tobie więcej, niż myślisz

Co widzisz na zdjęciu? Pierwsza myśl mówi o tobie więcej, niż myślisz

Koniecznie sprawdź, co widzisz na zdjęciu.
Koniecznie sprawdź, co widzisz na zdjęciu.
Źródło zdjęć: © TikTok
31.10.2023 09:27

Spójrz na poniższe obrazek i szybko zapamiętaj, co zauważyłeś jako pierwsze. To proste ćwiczenie skutecznie odkrywa twoją osobowość, ujawniając pewne cechy charakteru, które cię wyróżniają.

Bardzo często próbujemy udawać zupełnie inne osoby, chowając własne cechy pod warstwą wymuszonych myśli lub gestów. Jednak ten test ujawni całą prawdę o tobie. Dlatego też niezależnie od twojego podejścia do tego rodzaju testów, warto spróbować i zobaczyć. Być może twoja odpowiedź na to pytanie rzeczywiście jest zgodna z tym, kim jesteś lub nie.

Co widzisz na powyższym zdjęciu?

Co zauważyłeś na tym obrazku? Najczęstsze odpowiedzi są dwie, czyli góry i pies. Jeśli jako pierwsze dostrzegłeś góry, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że jesteś osobą wyjątkowo przyjazną i życzliwą. Unikasz konfliktów w błahych sprawach, przez co zazwyczaj pozwalasz innym wyjść z nich zwycięsko.

Jeśli jednak zdarza się, że dany temat jest dla ciebie naprawdę istotny, to nigdy nie dasz za wygraną drugiej stronie. Charakteryzują cię przede wszystkim także pracowitość i oddanie. W tym, co robisz, zawsze dajesz z siebie wszystko. Bardzo często nawet nie masz z tego nic, ale nie robisz sobie wyrzutów, jeśli nie zawsze dostajesz od innych to samo w zamian.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Natomiast jeśli zamiast gór zauważyłeś psa, to najprawdopodobniej może sugerować, że często ukrywasz swoje prawdziwe emocje. Przez co, stajesz się osobą z pozoru obojętną i chłodną, ale niebywale "gorącą" wewnątrz. Czasem nie jesteś pewny, dlaczego to robisz. Zastanawiasz się, czy może wynika to z twojej wrażliwości lub niestabilnych emocji. Może też zdarzyć się, że wstydzisz się okazywać je na zewnątrz, przez co dusisz się od środka.

W efekcie doświadczenia te sprawiają, że odczuwasz wewnętrzny niepokój lub brak pewności siebie. Jesteś osobą, która bardzo poważnie traktuje obietnice i źle znosi, gdy ktoś nie dotrzymuje danego słowa. Można wręcz powiedzieć, że u ciebie słowo jest cenniejsze niż wszystkie pieniądze tego świata. Mimo to ciężko ci też wybaczać, co może być zarówno twoją zaletą, jak i wadą. Potrafisz bardzo długo nosić urazę oraz mieć problem z ponownym zaufaniem. Równie często masz zbyt ambitne oczekiwania co do otaczającej cię rzeczywistości. Dlatego zazwyczaj "kopiesz się" z przysłowiowym koniem.

Jaki więc wniosek z tego testu?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, która by wstrzelała się w ustalony odgórnie klucz. Jest ona zależna od tego, co akuratnie zobaczyłeś na obrazku. Jednak ćwiczenie to może pomóc w refleksji nad swoimi cechami osobowości i postrzeganiem otaczającego cię świata. Być może porządnie zastanowisz się nad tym, co nadal zrobić z tą wiedzą.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także