Ile ptaków widzisz? Większość spostrzegawczych poddaje się na starcie
Obecna pora roku skłania nas do pozostania w domach, gdy wieczory bywają chłodne i szare. Większość nie wie, co zrobić z powierzonym czasem, który do tej pory najczęściej spędzaliśmy na dworze. Zamiast ćwiczyć ciało, zacznij ćwiczyć mózg. Poniżej jesienna zagadka, która wymaga od nas skupienia i spostrzegawczości. Nie każdy jest w stanie dać właściwą odpowiedź.
Rozwiązywanie zagadek nie jest przeznaczone tylko dla dzieci. Mogą to robić ludzie w każdym wieku. Okazuje się, że maluchy są znacznie bardziej spostrzegawcze niż dojrzałe osoby. Warto ćwiczyć tę zdolność na co dzień, gdyż przydaje się w codziennym życiu. Poniżej coś na rozgrzewkę. Twój mózg będzie mieć porządne wyzwanie.
Jesienna zagadka. Znajdź trzy ptaki na obrazku
Zamiast wpatrywać się w filmiki na mediach społecznościowych, zrób sobie wyjątkowy trening, podczas którego aktywujesz mózg do logicznego myślenia. Większość treści w internecie jedynie nas ogłupia, gdyż dostajemy wszystkie informacje na tacy i nie musimy się nad niczym zastanawiać. Może być to tłumaczone wygodą, lecz po czasie widać, jak bardzo tracimy zdolność szybkiego wyłapywania informacji. Poniżej jesienna zagadka, która polega na odnalezieniu trzech ptaków na obrazku. Jest to trudniejsze niż myślisz!
Dlaczego trenowanie mózgu jest tak ważne? Bez tego tracimy zdolność myślenia
Trening mózgu pozwala skompresować naturalną utratę neuronów poprzez zagęszczanie połączeń między komórkami, które dalej są obecne w naszej głowie. Jest wiele metod, które zapewniają wparcie dla umysłu i pozwalają wyrobić sobie nawyk rozwiązywania problemów w jak najkrótszym czasie. Mogą być to łamigłówki, krzyżówki, rebusy czy też gry planszowe pomagające ćwiczyć pamięć. Jedną z nich jest zabawa "memory", z pewnością kojarzysz ją z dzieciństwa. Kolejnym sposobem na poszerzanie horyzontów to nauka czegoś nowego lub zwykłe powtarzanie jakichś sekwencji, np. tekstu piosenki. Warto zainstalować aplikację do nauki języka obcego. Codzienne powtarzanie słówek równie świetnie działa na rozwój mózgu. Dość nietypowym sposobem jest angażowanie ręki niedominującej, która często jest o wiele mniej sprawna, a wystarczy nieco ćwiczeń, by to zmienić.