PoradyWcieram ten płyn w kran. Kamień sam spływa z jego powierzchni i już się nie osadza

Wcieram ten płyn w kran. Kamień sam spływa z jego powierzchni i już się nie osadza

Wcieram ten płyn w kran. Kamień sam spływa z jego powierzchni i już się nie osadza
Manuel

13.03.2023 21:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mycie kranu potrafi być problematyczne, jeśli nie chcesz mieć zacieków, ani żadnych innych śladów. Problem ten jednak bardzo łatwo rozwiązuje użycie nabłyszczacza do zmywarki. Za chwilę pokażemy Ci, jak to zrobić.

Mycie kranu za pomocą nabłyszczacza do zmywarki

Weź na szmatkę odrobinę nabłyszczacza do zmywarki. A następnie wetrzyj go w kran. Zauważysz, że odtąd woda na nim nie będzie już zasychała.

Znikną też ślady z kamienia (i będą się dużo rzadziej pojawiać). To prosty i świetny sposób na to, aby Twój kran wyglądał znacznie lepiej i nie był już dla Ciebie zmorą przy czyszczeniu.

Obraz

Czym właściwie jest kamień w łazience?

Kamień to osad węglanu wapnia pozostający po odparowaniu wody z powierzchni. Z czasem ten minerał gromadzi się, powodując powstawanie białych kryształów. Kamień często tworzy się na urządzeniach domowych, a także na powierzchniach takich jak krany i głowice prysznicowe.

Niektórzy ludzie mają większy problem z kamieniem niż inni. Ostatecznie zależy to od tego, jak bogata w minerały jest woda w Twoim domu.

mycie kranu, fot. freepik
mycie kranu, fot. freepik

Usuwanie osadów z mydła i kamienia za pomocą płynu do płukania tkanin

Do czyszczenia różnych powierzchni w łazience z kamienia możesz też w bardzo sprytny sposób wykorzystać płyn do płukania tkanin. Bez względu na to, jak często czyścisz swoją łazienkę, od czasu do czasu na kafelkach pod prysznicem i/lub w wannie będzie gromadzić się piana z mydła i kamień. Niestety, zazwyczaj nie można ich zmyć konwencjonalnymi sposobami, jeśli nie chcesz przy tym napracować się jak wół.

Aby usunąć niechciane pozostałości po mydle i kamieniu, wlej do buteleczki ze spryskiwaczem swój ulubiony płyn do płukania tkanin (każda marka sprawdzi się w tym przypadku równie dobrze). Następnie rozpyl sporą ilość substancji na miejsce, które zamierzasz wyczyścić.

Teraz wystarczy je pozostawić w spokoju na 15 minut i czekać, aż płyn do płukania tkanin wykona swoją robotę. Po tym czasie jedyne co będziesz musiał zrobić, to usunąć resztki za pomocą czystej ściereczki i odrobiny wody. Przyznaj, nie spodziewałeś się, że to będzie aż tak proste!

Zobacz, jak dokładnie to zrobić, by kamień spływał z kranu wraz z wodą

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także