DomŁazienkaKobieta zdradziła trik na umycie szyb prysznica w 5 minut! Użyła produkt, który miała w kuchni

Kobieta zdradziła trik na umycie szyb prysznica w 5 minut! Użyła produkt, który miała w kuchni

Kobieta zdradziła trik na umycie szyb prysznica w 5 minut! Użyła produkt, który miała w kuchni

25.02.2023 09:00, aktual.: 11.01.2024 16:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Każdy posiadacz łazienki z prysznicem, przynajmniej raz w tygodniu, uzbrojony w szmatkę staje oko w oko z dużymi szklanymi taflami i zaczyna czyszczenie kabiny prysznicowej. Wtedy walkę ze smugami i zaciekami można uznać za rozpoczętą.

Na łazienkowym froncie

Niestety, najczęściej ta batalia kończy się sromotną klęską, gdyż kamień, nalot z mydła i inne zabrudzenia nie chcą zniknąć. Nie pomagają dedykowane środki chemiczne, a ocet, który jest składnikiem domowych sposobów na smugi i osady, nie każdemu odpowiada ze względu na zapach.

© mumswhoclean/Facebook
© mumswhoclean/Facebook

Błyskotliwe rozwiązanie

Jeśli wszystkie sposoby skutecznego wyczyszczenia kabiny prysznicowej zawiodły, nie musisz rozważać gruntownego remontu łazienki. Mam dla Ciebie nadzwyczajne rozwiązanie. Sięgnij po tabletki do zmywarek.

freepik
freepik

Czyszczenie kabiny prysznicowej magiczną gąbka i tabletkami do zmywarki

Swoim niecodziennym pomysłem na perfekcyjne wyszorowanie kabiny prysznicowej podzieliła się, w mediach społecznościowych, Lauren - mama pochodząca z Australii.

Zacznij od zakupu magicznej gąbki przeznaczonej do usuwania plam i trwałych zabrudzeń (z łatwością znajdziesz ją w internecie). Następnie namocz ją w wodzie i wytnij niewielki otwór. Umieść w nim tabletkę do zmywarek (wcześniej usuń z niej kulkę).

© mumswhoclean/Facebook
© mumswhoclean/Facebook

Czyszczenie kabiny prysznicowej

Po kilku minutach osiągniesz zdumiewające efekty. Czyszczenie kabiny prysznicowej nie musi być uciążliwe. Bez szorowania szyby kabiny będą czyste, jak tylko przetrzesz je taką gąbką z kapsułką do zmywarki.

© mumswhoclean/Facebook
© mumswhoclean/Facebook

Nabłyszczacz do zmywarek

Po umyciu szklanych drzwi kabiny prysznicowej, wystarczy je przetrzeć płynem nabłyszczającym do zmywarek, aby ograniczyć powstawanie zacieków i smug! Ten środek sprawdzi się nie tylko do szyb kabiny prysznica, ale też nadaje się do płytek w łazience.

© mumswhoclean/Facebook
© mumswhoclean/Facebook

Trik z miękką kapsułką do zmywarek

A jeżeli nie masz tego typu kapsułek? Mój patent - rozpuszczam żelową kapsułkę i za pomocą szmatki czy gąbki, w rękawiczkach gumowych, przystępuję do czyszczenia kabiny. Wystarczy przemyć szyby i od razu mydło, kamień i każdy inny brud na szybie kabiny prysznicowej znika.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także