PoradyLajfhakiKiedy zabieram się za sprzątanie, najpierw wyciągam z lodówki 1 uniwersalny owoc

Kiedy zabieram się za sprzątanie, najpierw wyciągam z lodówki 1 uniwersalny owoc

cytryna na miotle, fot. Genialne
cytryna na miotle, fot. Genialne
20.07.2023 11:19

Czysty dom to marzenie każdej pani domu. Jeśli jest zadbany, to aż chce się w nim mieszkać. Porządki wcale nie muszą zajmować wielu godzin. Zdradzamy, jak działa cytryna na miotle i jak bardzo ułatwia i przyspiesza czyszczenie domu. Będziesz tym zachwycona!

Uwielbiamy domowe środki czyszczące, które przygotowujemy sami z naturalnych składników. To nie tylko bardziej ekologiczne rozwiązanie, ale i zdecydowanie tańsze niż sklepowe produkty. Ujawniamy kolejny nasz ekopatent, tym razem z użyciem cytryny.

Dlaczego warto stosować cytrynę do sprzątania?

Może się wydawać, że tylko soda oczyszczona i ocet królują wśród domowych środków czystości. Okazuje się, że tuż za nimi jest też cytryna.Kwas cytrynowy, który wydziela, ma świetne działanie czyszczące. Z jego pomocą możesz pozbyć się brzydkiego zapachu ze zlewu — wystarczy ułożyć plasterek cytryny między odpływem a sitkiem i wymieniać go na świeży każdego dnia. Możesz też samodzielnie zrobić nabłyszczacz, dodając wody i alkoholu do soku z cytryny. Ta uniwersalność sprawia, że możesz sporo zaoszczędzić na silnej chemii dostępnej w sklepie, która — jak wiadomo — nie tylko dużo kosztuje, ale też nie jest obojętna dla naszego zdrowia. My unikamy jej wszędzie, gdzie tylko możemy. Oto nasz patent na wykorzystanie cytrynyw domowych porządkach. To prostsze niż myślisz!

Obraz

Cytryna na miotle — sprytny trik na sprzątanie

Ten patent jest bajecznie prosty i daje genialne rezultaty! Oto instrukcja, jak posprzątać dom z cytryną na miotle:

  • przygotuj miotłę — upewnij się, że nie ma na niej brudu i kurzu (jeśli jest zabrudzona, umyj ją pod gorącą wodą i odstaw do wyschnięcia);
  • weź 1 cytrynę i przekrój na pół;
  • w kolejnym kroku wetrzyj jedną połówkę we włosie miotły lub spryskaj je sokiem,
  • odstaw na kilka minut, aby sok wsiąkł we włókna — od razu je zdezynfekuje,
  • po namoczeniu użyj miotły do czyszczenia podłogi i innych powierzchni w domu.

W ten sposób twoja posadzka będzie nie tylko lepiej wyczyszczona, ale również nabłyszczonai odkażona z bakterii i zarazków. Cytryna pozostawi też w powietrzu przyjemny, orzeźwiający, cytrynowy zapach. Kiedy raz spróbujesz tego patentu, zostanie z tobą już na zawsze!

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także