DIYTe 2 triki pomogły mi funkcjonalnie zorganizować moją małą łazienkę!

Te 2 triki pomogły mi funkcjonalnie zorganizować moją małą łazienkę!

jak zorganizować łazienkę, fot. Genialne.pl
jak zorganizować łazienkę, fot. Genialne.pl
22.03.2023 20:19

To miejsce odpoczynku i relaksujących kąpieli, ale też i naszej codziennej higieny. To tam przechowujemy kosmetyki i akcesoria potrzebne do pielęgnacji. Czasem zdarza się, że ma naprawdę niewielki metraż — wtedy nie zmieści nam się w niej zbyt wiele. Właśnie dlatego niezbędna jest dobra organizacja łazienki. Jak ją funkcjonalnie urządzić? Oto nasze patenty — będziesz zachwycony, jakie to proste!

Akcesoria DIY do łazienki, czyli czas na porządki

Odpowiedni sposób organizacji łazienki jest kluczowy. Wprowadza ład i pozwala pozbyć się niepotrzebnych już rzeczy. Ułatwia też dostępność akcesoriów i kosmetyków, które będą miały swoje stałe miejsce. Być może Cię to zdziwi, ale wcale nie potrzeba w tym celu dorabiać kolejnych półek. Akcesoria DIY do łazienki są praktyczne i funkcjonalne. Dzięki nim znajdziesz wszystko, co Ci potrzeba w danym momencie.  Jeśli nie masz zdolności manualnych, nie martw się — na pewno dasz sobie z nimi radę! Nasze patenty są banalnie proste w wykonaniu.

Obraz

Jak zorganizować łazienkę w prosty sposób?

Organizacja łazienki jest dla nas niezwykle ważna. Rano pozwala nam zaoszczędzić dużo czasu. Dzięki trikom na  uporządkowanie akcesoriów łazienkowych wiemy, gdzie co leży. Spiesząc się do wyjścia, nie musimy stresować się tym, w której szafce jest szczotka lub grzebień. Zyskujemy też wiele przestrzeni, co przy dużej ilości kosmetyków i przyborów kosmetycznych jest bardzo ważne. Doceniają to szczególnie ci, którzy są w posiadaniu łazienki o niewielkich wymiarach. Oto nasze dwa patenty na porządek w łazience.

  • taśma magnetyczna

Masz dość szukania obcinacza do paznokci, spinek albo pęsety?  Naklej taśmę magnetyczną na wewnętrzną stronę drzwiczek od szafki. I gotowe! Teraz możesz przyczepiać do niej potrzebne akcesoria i łatwo zdejmować, kiedy zechcesz ich użyć. Ponadto, dzięki temu zawsze będziesz mieć pewność co do tego, gdzie są!

Obraz
  • trik z pudełkiem na papier toaletowy

Potrzebujesz papieru toaletowego, a nie ma go pod ręką? Nie wiesz, jak zorganizować miejsce na rolki? Nie masz w łazience miejsca na stojak? Zrób pudełko na papier toaletowy. Wystarczy Ci do tego zwykły karton (np. po butach), sznur ozdobny, klej na gorąco i trochę tkaniny.

1.Zewnętrzną stronę pudełka pokryj klejem.

Obraz

2. Następnie — zaczynając od dołu — powoli i dokładnie owijaj go sznurkiem.

Obraz

3. Kiedy ta część będzie gotowa, od góry nałóż tkaninę tak, aby wypełniła jego środek. Jeśli chcesz, przytwierdź jej krawędzie do krawędzi pudełka — wtedy będzie stabilnie przylegać.

Obraz

I gotowe! Kiedy wszystko wyschnie, możesz włożyć do środka rolki papieru — czyż to nie wygląda jak drogi sklepowy gadżet? A przecież zrobiłeś go własnoręcznie ;)

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także