Będąc w toalecie, zapal zapałkę. Pozbędziesz się uciążliwego problemu
Każdy by chciał, aby po jego wizycie w toalecie, w środku nie unosiła się żadna nieprzyjemna woń. Niestety czasem nie jest to możliwe. Jak pozbyć się brzydkiego zapachu w toalecie? Jest na to łatwiejszy i tańszy sposób niż odświeżacz powietrza.
17.03.2023 | aktual.: 17.03.2023 19:25
Ten okropny zapach, za który trudno się nie wstydzić...
Wyobraź sobie prostą sytuację, która może w najbliższym czasie przytrafić się prawie każdemu. Jesteś na okolicznościowej imprezie u znajomych lub rodziny. I nagle czujesz, że musisz skorzystać z toalety. Co gorsze, czujesz, że nie chodzi o szybką wizytę, tylko o tę druga, poważniejszą. Udajesz się do łazienki i robisz to, co musisz. Niestety już po czujesz bardzo nieprzyjemny zapach. I jest ci z tego powodu po prostu wstyd. Na dodatek w pobliżu nie widzisz żadnego odświeżacza powietrza. Nie chcesz też gospodarzom domu przeszukiwać szuflad w poszukiwaniu perfum czy dezodorantu. A po chwili pojawia się najgorsze - słyszysz pukanie do drzwi i już wiesz, że zaraz ktoś po tobie tu wejdzie. I powoli zapadasz się pod ziemię... Na szczęście jest wyjście z takiej sytuacji. Twoją skórę może uratować najzwyklejsze pudełko zapałek.
Jak pozbyć się brzydkiego zapachu w toalecie?
Za pojawienie się nieprzyjemnego zapachu po skorzystaniu przez nas z toalety przy defekacji odpowiadają zwykle dwa związki chemiczne - siarkowodór oraz metanotiol. Są to gazy, które wydzielają się podczas tego procesu, tworząc bardzo przykry odór. Zwykle do jego zamaskowania używamy różnych odświeżaczy powietrza. Niestety trochę one kosztują i nie zawsze też mamy je pod ręką. Zapałki to dla nich mało oczywista, ale skuteczna i dużo tańsza alternatywa. Po zapaleniu wydziela bowiem dwutlenek siarki, który dla naszych zmysłów jest dużo przyjemniejszy niż siarkowodór i metanotiol. Co więcej, jego charakterystyka sprawia, że bardzo skutecznie zapachy powodowane przez te gazy maskuje.
Gdy więc następnym razem znajdziesz się w kłopocie, to najpierw zrób to, co musisz zrobić, a potem sięgnij po pudełko zapałek. Wyciągnij pojedynczą sztukę i trzymając ją najlepiej bezpośrednio nad muszlą klozetową, zapal ją. Trzymaj ją w tym miejscu przez jakiś czas najlepiej tak, aby prawie cała zapałka zdążyła się wypalić. Pozostałość możesz wrzucić do środka ubikacji i spuścić z wodą. Zauważysz, że przykry zapach praktycznie zniknął i zastąpił go znacznie przyjemniejszy dla naszego powonienia.
Może cię zainteresować: Domowe kostki do WC. Wrzucam przed przyjściem gości i nie muszę sprzątać