PoradyLajfhakiZastanawiasz się czy zabrać nieochrzczone dziecko na mszę? Ksiądz zabrał głos

Zastanawiasz się czy zabrać nieochrzczone dziecko na mszę? Ksiądz zabrał głos

czy można zabrać nieochrzczone dziecko na mszę, fot. Freepik/@ks.piotrjarosiewicz/TikTok
czy można zabrać nieochrzczone dziecko na mszę, fot. Freepik/@ks.piotrjarosiewicz/TikTok
28.06.2023 14:07

Wokół chrzczenia dzieci od dawna jest wiele kontrowersji. Jedni decydują się na ten krok, inni zaś kategorycznie od tego odchodzą. Pojawia się wtedy pytanie, czy można zabrać nieochrzczone dziecko na mszę. Znamy na to odpowiedź!

Zdarza się, że niektórzy członkowie rodziny są bardzo religijnymi ludźmi. Oni to czasami chcą zabrać swoich małych krewniaków na mszę. I nie byłoby w tym nic niepokojącego, gdyby te pociechy były ochrzczone. Natomiast jak zachować się w przypadku dziecka, które nie przyjęło tego pierwszego sakramentu? Po naszym artykule nie będziesz miał już wątpliwości.

Dziecko bez chrztu

Obraz

Czy można zabrać nieochrzczone dziecko na mszę?

Ksiądz w swoim nagraniu wszystko dokładnie wyjaśnia. Dzieci, które nie zostały ochrzczone, jak podkreśla duchowny, bez problemu mogą przebywać ma mszy. Jest to dobra wiadomość dla tych, którzy zostawili wolną wolę swoim pociechom, co do wyboru swojej wiary. Do kościoła można też spokojnie zabrać noworodki, które jeszcze nie przyjęły sakramentu chrztu. Ksiądz sam przyznał, że niektórzy ludzie dają wiarę w zabobony. Oni uważają, że nie można przyprowadzać nieochrzczonego dziecka na mszę, ani nawet wchodzić z nim do kościoła! Powołał się nawet w swojej wypowiedzi na Boga, którego uznał za najlepszego lekarza. Dlatego, jeśli się wahasz, czy możesz zabrać swoją pociechę bez chrztu do świątyni, to absolutnie się tym nie zamartwiaj. Nie czeka cię też za to żadna wielka kara, ani nie jest to grzechem!

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także