PoradyLajfhakiZakamieniony kran doprowadzał mnie do furii! Kupiłam w aptece produkt za 2 zł i mam spokój

Zakamieniony kran doprowadzał mnie do furii! Kupiłam w aptece produkt za 2 zł i mam spokój

czym czyścić kran, fot. Genialne
czym czyścić kran, fot. Genialne

07.10.2023 17:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niezależnie, jakiego rodzaju kran mamy w kuchni czy łazience, narażony jest on na zabrudzenia. Kamień oraz zacieki z detergentów to najczęstsze powody pojawiania się plam. Oto czym czyścić kran, aby go nie uszkodzić i utrzymać w dobrym stanie.

Czy tego chcemy, czy nie, armaturę trzeba regularnie czyścić. Samo nic się nie zrobi. Nie oznacza to od razu żmudnego szorowania, można zastosować domowe triki, które wiele ułatwiają. Oto jeden z nich.

Czym czyścić kran?

Rodzaj stosowanego detergentu zależny jest od tego, jaki kran mamy w swojej kuchni i łazience. Nie wszystkie da się wyczyścić uniwersalnymi środkami, ponieważ grozi to ich zniszczeniem. Wtedy pojawia się niemały problem. Szczególnie, że kamień i zacieki, które nie są rzadkością, nie tylko brzydko wyglądają, ale też bywają uciążliwe w myciu. Bywa, że tracimy cierpliwość. Zanieczyszczenia te powstają na skutek stosowania mydła oraz pod wpływem twardej wody, która ma duże stężenie substancji mineralnych, czyli sodu, wapnia i potasu. Środki odkamieniające są dość kosztowne i silnie żrące, mogą powodować uszkodzenia kranu, a mało tego nie są też neutralne wobec naszego zdrowia. Warto ich unikać. Co zatem zrobić, aby mieć spokój z kamieniem i osadami na kranie? Jest jeden magiczny domowy sposób, który działa jak remedium na to nawracające utrapienie i  kosztuje zaledwie 2 zł!

Obraz

Domowy sposób

Jest środek, który nie nadwyręży twojego domowego budżetu, a zdziała prawdziwe cuda! Stworzy na kranie warstwę ochronną, dzięki której wszystko będzie po nim po prostu spływać. Mowa tutaj o środku mającym właściwości hydrofobowe. Chodzi o zwykłe szare mydło. Wystarczy, że je zmoczysz i posmarujesz nim kran, a następnie wypolerujesz szmatką. Po jego zastosowaniu nic nie będzie się osadzało na armaturze, a dodatkowo kran będzie czysty i błyszczący. Efekt po szarym mydle utrzyma się nawet do kilku tygodni! Będziesz miał spokój od szorowania. Po tym czasie wystarczy, że powtórzysz proces.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także