PoradyMoja mama nigdy nie kupuje chemii do łazienki. Kabinę myje tylko w ten sposób

Moja mama nigdy nie kupuje chemii do łazienki. Kabinę myje tylko w ten sposób

Czym myć kabinę prysznicową, fot. Genialne
Czym myć kabinę prysznicową, fot. Genialne
18.07.2023 17:54

Osad z kamienia i pleśń to problemy, z którymi walczy każdy, kto ma w łazience kabinę prysznicową. Aby się ich pozbyć, nie musisz wydawać kroci na żrącą, sklepową chemię. Są o wiele tańsze, a przy tym niezwykle skuteczne, domowe metody. Podpowiadamy, czym myć kabinę prysznicową, by zawsze była czysta i świeża.

Kabina prysznicowa ma wiele zalet i jedną zasadniczą wadę — trudno ją umyć. Na szczęście istnieją proste, domowe patenty, które możesz wykorzystać, by zaczęła błyszczeć w kilka minut! Wystarczy sięgnąć po produkty, które większość z nas zawsze trzyma w domu.

Jak czyścić prysznic?

Podstawą przy myciu kabiny prysznicowej, podobnie jak w innych przypadkach, jest zapobieganie powstawaniu uporczywych zabrudzeń. Sprzątać należy więc regularnie. Najlepiej jest opłukiwać kabinę po każdym użyciu i za każdym razem zbierać z szyb wodę za pomocą specjalnej gumowej ściągaczki. Dzięki temu osad z kamienia nie będzie pojawiał się tak często i generalne mycie będziesz mógł wykonywać znacznie rzadziej. Co ważne, nie będą też wtedy potrzebne żadne żrące środki czyszczące. Pamiętaj o tym, by czyścić łazienkowe sprzęty miękkimi ściereczkami z mikrofibry, a nie szorstkimi zmywakami. Ogromne znaczenie ma również dobór odpowiednich środków czyszczących. Jeśli nie wiesz, czym myć kabinę prysznicową, mamy dla ciebie kilka propozycji.

Czym myć kabinę prysznicową? Fot. Freepik
Czym myć kabinę prysznicową? Fot. Freepik

Czym myć kabinę prysznicową z osadu?

Aby pozbyć się kamienia z szyb oraz baterii prysznicowej, nie musisz używać sklepowej chemii. Doskonale sprawdzą się naturalne preparaty, które przygotujesz w kilka sekund.

  • Wymieszaj ocet z ciepłą wodą w proporcji 1:1. Przelej płyn do butelki ze spryskiwaczem i nanieś na wszystkie elementy kabiny prysznicowej. Zostaw na 10 minut, a następnie zetrzyj ściereczką. Gotowe, po kamieniu nie powinien pozostać nawet najmniejszy ślad.
  • Jeśli nie lubisz zapachu octu, użyj kwasku cytrynowego. Wymieszaj 2 łyżki kwasku z 200 ml wody. Dalej postępuj tak jak z mieszanką octu z wodą. Lepiej nie stosuj tego preparatu na marmurowych powierzchniach, ponieważ mogą pozostać na nich odbarwienia, które trudno będzie usunąć.

Czym myć kabinę prysznicową, by uniknąć pleśni?

Kabina prysznicowa ma wiele zakamarków, w których może pojawić się pleśń. By zapobiec jej rozwojowi, po każdej kąpieli wietrz kabinę i całą łazienkę. Do czyszczenia zagłębień oraz fug w kabinie używaj sody oczyszczonej i wody utlenionej. W pierwszej kolejności posyp wszystkie trudnodostępne miejsca oraz fugi sodą i odczekaj 10 minut. Po tym czasie wyszoruj je np. starą szczoteczką do zębów. Na zakończenie przetrzyj czyszczone miejsca wodą utlenioną o stężeniu trzyprocentowym. Nie musisz jej później spłukiwać.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także