PoradyDodaj ten sekretny składnik do wody, a szybko i sprawnie umyjesz podłogę. Bez smug!

Dodaj ten sekretny składnik do wody, a szybko i sprawnie umyjesz podłogę. Bez smug!

Czym myć podłogę? Fot. Genialne.pl/Getty Images
Czym myć podłogę? Fot. Genialne.pl/Getty Images
17.05.2023 14:54

Wyczyszczenie paneli lub płytek teoretycznie jest proste. W praktyce jednak trudno jest umyć je tak, by nie zostawić żadnych śladów ani smug. Istnieje prosty trik, który rozwiązuje ten problem. Podpowiadamy, czym myć podłogę, by pozbyć się brudu i brzydkich śladów na powierzchni.

Pytanie: "Czym myć podłogę?" zadaje sobie wiele osób. Płyny dostępne w sklepach nie zawsze działają tak, jak tego oczekujemy. Jest wiele domowych trików, które można wykorzystać, ale który wybrać? Prezentujemy jeden, który jest wyjątkowo skuteczny, choć w pierwszej chwili może wydawać się nieco zaskakujący. Wszystko przez pewien rzadko wykorzystywany do czyszczenia powierzchni składnik. Choć zwykle kupujemy go w zupełnie innym celu, doskonale sprawdzi się w domowej miksturze do czyszczenia paneli oraz płytek podłogowych.

Czym myć podłogę?

Do mycia podłogi możesz wykorzystać szereg produktów, które prawdopodobnie masz już w domu. Pewnie słyszałeś o różnych trikach z wykorzystaniem niektórych kuchennych składników. Również ta sztuczka opiera się na rzeczach, które najczęściej stosuje się do gotowania. Aby stworzyć preparat, którym umyjesz podłogę bez pozostawiania smug, potrzebujesz m.in. dobrze znanego ze swoich czyszczących właściwości octu. Poza tym przyda się również płyn do mycia naczyń. Ale to nie wszystko! Musisz mieć również pewien sekretny składnik. To on sprawi, że na umytej powierzchni nie zostaną brzydkie ślady. Mowa o spirytusie, który najczęściej kupujemy do robienia domowych nalewek. Nam też w pierwszej chwili wydawało się to nieco dziwne, ale ta metoda jest naprawdę bardzo skuteczna.

Czym myć podłogę? Fot. Getty Images
Czym myć podłogę? Fot. Getty Images

Jak myć podłogę z wykorzystaniem spirytusu?

Przygotowanie mieszanki do mycia podług na bazie spirytusu jest bardzo łatwe.

  • Wlej do wiadra 3 kubki gorącej wody. Dodaj 60 ml spirytusu, 60 ml octu i łyżkę płynu do naczyń.
  • Możesz dodać 10 kropli olejku zapachowego, jeśli chcesz zniwelować woń octu. Pamiętaj jednak, że gryzący zapach szybko się ulatnia, więc nie musisz tego robić.
  • Stosuj tę mieszankę do mycia paneli oraz nieporowatych płytek podłogowych. Łatwo zmyjesz z nich wszystkie zabrudzenia, a na powierzchni nie zostaną żadne smugi. Dodatkową zaletą zastosowania spirytusu będzie to, że podłoga szybko wyschnie.
  • Ponieważ ta mikstura może być nieodpowiednia dla niektórych powierzchni, przeprowadź test jej działania w mało widocznym miejscu. Jeśli nie dojdzie do żadnych uszkodzeń, możesz bez obaw umyć całą podłogę.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także